• Anasayfa
  • Yaşam
  • Yeni Milli Takım Formalarının Fiyatları Görenleri Çıldırttı!

Milli Takımın Yeni Formalarının Fiyatları Sosyal Medyayı Ayağa Kaldırdı!

360
8
7
3
2
Türkiye Futbol Federasyonu, Milli Takım'ın 2018-2020 yılları arasında giyeceği yeni formaları tanıttı. Yeni formaların fiyatları ise görenleri çileden çıkardı.

Türk Milli Takımı’nın UEFA Uluslar Ligi ve 2020 Avrupa Şampiyonası elemelerinde giyeceği formalar, bugün düzenlenen basın etkinliğinde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tanıtıldı. Yeni formaların tasarımı, bir önceki siyah-kırmızı renkli forma tasarımına kıyasla daha fazla beğeni aldı.

Yeni Milli Takım formaları, klasik beyaz üzerine kırmızı bant bulunan forma tasarımına fazlasıyla benziyor. Formaları tasarlayan ve üreten şirket olan Nike, yeni formaların tasarımı hakkında ‘’Türk kültürünün benzersiz tarzı ve milli gururunun zarif bir yansıması’’ tanımlamasını yaptı.

Formaların tasarımı tartışılırken TFF tarafından açıklanan forma fiyatları ise bu sefer başka tartışmaları alevlendirdi. Türk Milli Takımı’nın 2018-2020 yılları arasında giyeceği maç formaları için 299 TL, stadyum formaları için 190 TL, taraftar formaları için ise 130 TL fiyat etiketi belirlenmiş durumda.

Türk Milleti’ni ve Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden Milli Futbol Takımı’na ait formaların uçuk fiyatlardan satışa sunulması, sosyal medya tepkilerini de beraberinde getirdi. Fiyatları eleştiren çoğu sosyal medya kullanıcısı, TFF’yi Milli Takım formalarının fiyatlarını belirlerken ülkenin gelir seviyesini unutmakla suçladı.

360
8
7
3
2
Emoji İle Tepki Ver
360
8
7
3
2