Flappy Bird Sosyal Medya Raporu

0
0
0
0
0
Neredeyse 1 günde fenomen olan ve iki günde piyasadan çekilen, son zamanların en sinir bozucu oyunu Flappy Bird'e ait sosyal medya raporu yayınlandı. İşte rakamlarla Flappy Bird!
Arkasında pek çok sinirli kullanıcı bırakarak piyasadan çekilen Flappy Bird, muhtemelen sizin de geçtiğimiz hafta oynadığınız ve karşılaştığınız en sinir bozucu oyunlar arasındaydı (Pek çoğumuz kendisini artık lanet kuş diye anıyoruz)

Bu sinir bozucu kuşun hepimizin telefonuna ve tabletine konmasının en büyük nedeni elbette ki sosyal medyada yakalamış olduğu etkiydi. (biz de bunun bir parçasıydık diyebiliriz)

Bir grup internet araştırmacısı da bu konu ile ilgili bir infografik (bilgi görseli) çıkartmış ve bu lanet kuşun sosyal medyada nasıl ve ne kadar yayıldığını, hangi ülkelerde ne kadar indirildiğini ve elbette nelere mal olduğunu aktarmışlar bizlere. (no offense ama istatistik çok işsiz bir bilim gibi durmuyor mu?)

Neyse, gelelim bu sinir bozucu arkadaşımız Flappy Bird'ün 1 Şubat - 10 Şubat tarihleri arasındaki verilerine:
 

 Sosyal Medya Fenomeni

Bu 10 günlük süre içinde kendisinden çokça söz ettiren ve durduk yere kendi kulaklarını çınlatan Flappy Bird, toplamda 186.165 içeriğe konu olmuş. Twitter'da arkasından konuşanların kurduğu cümle sayısı (eminim çoğu küfür içerikli) 174.688 olurken Flappy Bird'e Facebook'tan sövenlerin sayısı 2.328'de kalmış. Dil dağılımında ise birinciliği 80.937 cümle ile İngilizce alırken 9.446 cümle ile Türkçe ikinci sırada (Hep söylerim küfür dağarcığımız çok zengin diye)

Ayrıca paylaşılan 186.165 içerikte Flappy Bird ve IOS kelimeleri 3744 cümlede yer alırken Flappy Bird ve Android kelimeleri 1548 cümlede bir araya gelmiş. (Androidler kovalasın o lanet kuşu)
 

 Kıran Kırana


Bu lanet kuşu ordan oraya uçurmaya çalışırken toplam 174 kişi telefonunu kırdığını sosyal medyadan paylaşmış. (Bir de bizim tablet var.)

İndirilme konusunda da son 1 gün içinde kendi rekorunu kıran Flappy Bird 9 günde yaklaşık 10.000 indirilmeye ulaşabilmişken bir gecede 180.000 indirilme sayısına ulaşmış.

İşte rakamlarla Flappy Bird


 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0