Apple ve Google Oyun Şirketlerine Baskı Yapıyor

1
1
0
0
0
Apple ve Google Oyun Şirketlerine Baskı Yapıyor
Bazı uygulamaların ilk önce IOS'a veya Android'e çıkması birçok kullanıcının, canını sıkan bir durum. Ancak bunun sebebi, arka tarafta bazı anlaşmaların yapılıyor olması elbette.  
Bazı uygulamaların ilk önce IOS'a veya Android'e çıkması birçok kullanıcının, canını sıkan bir durum. Ancak bunun sebebi, arka tarafta bazı anlaşmaların yapılıyor olması elbette.    
 
Wall Street Journal'ın haberine göre, Apple firmaların önce IOS'a oyun çıkarması ve çıkan oyunların belli bir süre sadece kendi mağazalarında bulunması için bazı avantajlar sağlamakta. Oyun firmalarına maddi anlamda her hangi bir destek sunmayan Apple'ın, uygulamaları öne çıkarma, vitrine koyma gibi tekliflerle geliştiricileri kendine çekmekte olduğu söyleniyor.  
 
Daha önce Plants vs Zombies 2 için Electronic Arts'la anlaşmaya varan Apple, benzer bir hareketi Cut the Rope 2'yi 3 ay boyunca kendine özel tutarak gerçekleştirmişti. Gamesloft'un Apple ile olan anlaşması bittikten sonra firmanın, oyunlarını IOS ve Android'e eş zamanlı olarak çıkarmaya başladığı dikkat çeken noktalar arasında yer almakta.  
 
Google'a kıyasla özel uygulama konusuna daha fazla ağırlık veren Apple, mağazanın kullanıcıların gözünde daha iyi görünmesi için işleri sıkı tutmakta.  
 
Ayrıca Apple ve Google gibi Amazon da Kindle ve Fire Tv için benzer anlaşmalar için çalışmalar sürdüğü bildiriliyor. 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0