Son Zamanların En Gözde Mobil Yarışması: Cevap Atatürk

1
1
0
0
0
Son Zamanların En Gözde Mobil Yarışması: Cevap Atatürk
​Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihimizdeki önemine vurgu yapılması ve bilgilerimizi tazelemesi için yeni nesille buluşturulması amacıyla geliştirilen “Cevap Atatürk” bilgi yarışmasını, 15 günde 17 binin üzerinde kişi indirdi.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tarihimizdeki önemine vurgu yapılması ve bilgilerimizi tazelemesi için yeni nesille buluşturulması amacıyla geliştirilen “Cevap Atatürk” bilgi yarışmasını, 15 günde 17 binin üzerinde kişi indirdi.
 
Araştırmacı-Yazar Mehmet Altun tarafından geliştirilen oyun, tablet ve akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilerek oynanabiliyor. Oyunda “Pratik Yap” seçeneğiyle puansız alıştırma yapma, “Rakip Bul” seçeneğiyle başka bir rakibe karşı oynama ve puanlı yarışma kısmında en çok puanı toplayıp dereceye girme gibi seçenekler bulunuyor. Ayrıca Pazar günleri saat 12.00 ve 20.00 arasında haftalık bir turnuva düzenleniyor.
 
Turnuvanın sorularını ise ilk hafta ÇYDD Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, ikinci hafta AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, üçüncü hafta ise ünlü tiyatrocu Müjdat Gezen hazırladı. 52 hafta boyunca devam edecek olan turnuvanın sorularını, ileriki zamanlarda Ara Güler, Mithat Bereket, İdil Biret, Bedri Baykam, Genco Erkal gibi isimlerin hazırlaması bekleniyor.
 

Atatürk’le birlikte dönemin tarihine ilişkin 12 sorunun sorulduğu yarışmada, verilen her doğru cevaptan sonra sorular giderek zorlaşıyor.

Uygulamayı indirmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz.
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0