Dünyaya Bir Dakikada Göz Atmanızı Sağlayan Uygulama: Oneminute

0
0
0
0
0
Mobil uygulamalar dünyayı tanımamızı, gidemediğimiz yerlere ulaşmamızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Hem Android hem de IOS kullanıcılarına keyifli bir uygulama daha; Oneminute.
Mobil cihazlar için değişik ve eğlenceli bir uyguluma daha. Oneminute adı verilen uygulama fotoğraf paylaşım deneyimini çok farklı ve güzel bir boyuta çıkarıyor. Program hergün size 1 adet bildirim göndererek 60 saniyelik bir fırsat tanıyor.

Bu 60 saniye içinde çekebildiğiniz kadar fotoğraf çekiyorsunuz. İşin eğlenceli yanı bu bildirimin ne zaman geleceğini bilmemeniz. Amaç bir nevi o an bulunduğunuz ortamı doğal ve eğlenceli bir şekilde başkalarına aktarmak. Bildirimi kaçırsanız yeni bildirim için ertesi günü beklemeniz gerekiyor.
Fotoğraflar çekildikten sonra program bu fotoğraflardan bir kolaj oluşturuyor ve siz günün o anında dünyanın geri kalanında neler olduğuna göz atabiliyorsunuz.

Programı kullanan kimsenin bildirimin geleceği zamandan haberdar olmaması, tüm fotoğrafların tamamen spontane bir şekilde çekilmesi ve barındırdıkları doğallık programı en eğlenceli yapan şey. Programın yaratıcısı Alex Kwon bir dönem Samsung firmasında çalışmış ve fikir o dönemde aklına gelmiş. ''Birgün masamda oturup ekrana boş boş bakarken kendime 'acaba dünyada şu dakikada diğer insanlar ne yapıyor?' sorusunu sordum ve ardından bu fikir aklıma geldi'' diyen Kwon, programın bildirim olayının beklenmedik olması ve kişiyi 60 saniye gibi bir süreyle sınırlandırmasının fotoğraflara daha samimi bir durum kattığını düşünüyor.

Programı hem IOS hem de Android cihazlarına indirebilirsiniz.  
 
  Oneminute Android ve iOS Uygulaması İndir
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0