En İyi 5 Kamera Uygulaması ile Fotoğraf ve Video Düzenle

81
26
15
9
9
En İyi 5 Kamera Uygulaması ile Fotoğraf ve Video Düzenle
Fotoğraf makinelerini rafa kaldıran cep telefonları sayesinde artık çoğumuz amatör fotoğrafçıyız. Bu 5 uygulama sayesinde amatör fotoğrafçılıktan profesyonelliğe ilk adımlarınızı atabilirsiniz.

Sosyal medya'da çektiğimiz fotoğrafların kaliteli olmasını ya da güzel bir efekt ile paylaşılmasını içten içe hepimiz istiyoruz. Bu iş için yapılmış binlerce kamera uygulaması var, fakat en iyileri ne?

Sizler için 5 adet günlük işlerinizde kullanabileceğiniz bir birinden işe yarar uygulamaları seçtik.
 

 

 A Better Camera


Sadece Android versiyonu olan bu uygulamanın en güzel özelliği ise HDR çekim özelliği özellikle dış çekimlerde gölge ve ışık arası geçişin ayarlanmasını sağlayan bu özellik A Better Camera'da oldukça başarılı bir şekilde uygulanmış. Onun dışında telefonun ekranına Wigdet olarak gelen kısayolları ile de hızlıca kameranıza ve kameranızın çeşitli modlarına tek tuş ile ulaşabilmeniz da kullanım açısından oldukça kolaylık sağlıyor.
 

  A Better Camera Uygulamasını İNDİR
 
 

 

 Google Kamera
 

Google'ın kendi kamera uygulaması olan bu programda "Photo Sphere", "Panaroma", "Lens Bulanıklığı", "Kamera" ve "Video" olmak üzere 5 farklı özellik bulunuyor. Bunlardan en önemlisi "Photo Sphere" bu özellik o kadar çok sevildi ki Google Kamera bu özelliğini "Photo Sphere" olarak App Store'da Apple için de indirmeye sundu.
 

  Google Kamera İNDİR
 


 
  Photo Sphere İNDİR
 

 

 
 

 Retrica


Türk Kızları'nın bayıldığı bir uygulama olan bu kamera uygulaması çirkini güzel, güzeli daha güzel gösteren instagram hesabınızın olmasına gerek kalmadan sizin fotoğraflarınızı efektler ile güzelleştiren bir uygulama. Tek handikapı fotoğrafınızın sağ alt köşesinde "retrica" yazması. Retrica'nın bu kadar çok tercih edilmesindeki sebep ise fotoğraf çekmeden önce efekt vermeniz. Ayrıca arka arkaya bir kaç fotoğraf çekerek bunları tek bir fotoğrafta kare kare göstermesi de "retrica" isimli uygulamanın bir başka tercih sebebi. Uygulama iOS ve Andorid Marketler'de var fakat WindowsPhone'da yok.
 

  Retrica İNDİR
 
 

 

 Phogy


Phogy'e aslında tam bir fotoğraf çekme uygulaması değil, yaratıcı fotoğraf çekme uygulaması diyebiliriz. Çektiğiniz fotoğraflara 3 boyutlu havası veren bu uygulama ile siz de bir birinden farklı çalışmalara imza atabilirsiniz. Uygulama sadece Apple ve Andorid Marketler'de var.
 

  Phogy Uygulamasını İNDİRİN)
 
 

 

 GIF Camera


Son uygulamamız da adından da belli olacağı üzere GIF yapma uygulaması olan GIF Camera. Çektiğiniz videoları GIF'e dönüştürerek eğlenceli GIF'ler hazırlayabilirsiniz. Uygulama sadece Android Market'te olsa da diğer marketlerde de bu uygulamaya benzer uygulamalar var.
 

  GIF Camera Uygulamasını İNDİRİN
 
 
81
26
15
9
9
Emoji İle Tepki Ver
81
26
15
9
9