Fetih İstanbul'a Büyük İlgi

1
0
0
0
0
Fetih İstanbul'a Büyük İlgi
İstanbul'un Fethi, mobil oyunlara da yansıdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı yeni oyun Fetih İstanbul Android ve iOS’ta  kullanıcılarının beğenilerine olarak sunuldu.
İstanbul'un Fethi, mobil oyunlara da yansıdı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptırdığı yeni oyun Fetih İstanbul; Android ve iOS’ta  kullanıcılarının beğenilerine sunuldu.

Oyun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kültür A.Ş. tarafından bir oyun üreticisi firmaya yaptırılmış. İstanbul Büyükşehir Belediyesini’nin mobil dünyasında 6 adet uygulaması var fakat bu oyun ortak yapım olduğu için bunlara dahil değil. Oyunda ana tema İstanbul’un Fethi. Oyun sırasında bol bol Mehter Marşı çalıyor, grafik ve seslendirmeler basit olsa da çok az eğlenceli. Fetih dönemini anlatan oyun, tek tip bir oyun değil; Yeri geliyor fps oluyor, yeri geliyor gemi ile boğazda düşmanlarla savaşıyoruz, yeri geliyor bir tower defense oyunu oluyor. Bu açıdan güzel gibi.

Dört bölüm ve her bölümün alt haritalarından oluşan İstanbul’un Fetih sürecini anlatan bu oyun giriş gelişme ve sonuç var. Oyun her iki platformda da ücretsiz olarak bulunuyor. 22 Ocakta Marketlere sunulan oyunun indirilme sayısı şimdiden 100bin’i geçti bile.
 
  Fetih İstanbul Oyununu İndir
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0