Foursquare'de Türkler Günde Ortalama Kaç Check-In Yapıyor?

0
0
0
0
0
Her yıl 16 Nisan'da Foursquare tarafından dünya genelinde Foursquare Günü olanak kutlanmakta. Çeşitli etkinlikler ve kampanyaların yapıldığı bu 4sqDay için bu sene Foursquare'in Türkiye'deki kullanımına ait bir inografik yapıldı.

Artık hayatımınızın bir parçası haline gelen ve en son bu haberimizde Yahoo tarafından satılacağı söylentilerinin olduğu Foursquare, her yıl 16 Nisan'da kutladığı Foursquare Günü etkinliği için 4sq Türkiye ekibi tarafından bir video ve bir inografik yayınlandı.

Bu tarz sosyal medyalara ait yaptığım haberlerde de bahsettiğim gibi Sosyal Medya merakımızın ne kadar büyük olmaya başladığının da bir göstergesi olan bu inografiğin en çarpıcı detayı ise başlıkta da belirttiğim gibi "Günde ortalama 1.8 Milyon kere yer bildirimi yapılması" olarak göze çarpıyor.Yukarıda gördüğünüz gibi Foursquare ve Swarm'dan alınan verilere göre ülkemizde toplam 7.2 Milyon Foursquare kullanıcı bulunmakta ve bu 7.2 Milyon kullanıcı tarafından günde ortalama 1.8 Milyon defa yer bildirimi yapılıyor.

Bu inografiğe göre en çok check-in yapılan il İstanbul iken semt olarak da Kadıköy olarak gösterilmiş. En çok gidilen AVM'nin Cevahir olduğu görülmekte olan görselde en fazla ziyaret edilen mekan ise İstiklal Caddesi olarak görülmekte.

İstanbul'u ise bizim de ofisimizin bulunduğu il olan İzmir takip etmekte. Alsancak'ın en çok ziyaret edilen ikinci semt olduğu bilgide Forum Bornova'da en çok ziyaret edilen ikinci alışveriş merkezi olmuş.

Son olarak aşağıda Forusquare Günü için hazırlanan Türkçe videoyu da görebilirsiniz.
 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0