Hayat Kurtaran Mobil Uygulamalar

0
0
0
0
0
Ülkemiz tarihindeki en büyük maden faciasıyla mücadele ederken Soma’dan gelen haberler gün geçtikçe daha da çok kahrediyor.
Ülkemiz tarihindeki en büyük maden faciasıyla mücadele ederken Soma’dan gelen haberler gün geçtikçe daha da çok kahrediyor.

Bu ve bunun gibi felaketler, depremler doğal afetler ve kazalarla nasıl başa çıkacağımızı biliyor muyuz? Çoğumuzun bilmediği kesin. Ülkemizde ilk yardım, acil müdahale ve kurtarma konularını sadece ilkokulda sivil savunma kolu olarak hayal meyal hatırladığımız için, başımıza bir felaket ya da kaza gelince ne yapacağımızı bilmiyoruz. Hatta bu ne yapacağımızı bilmememiz bizi yanlış yönlendirip başkalarına zarar verme noktasına kadar da götürebiliyor.

Biz de sizlere böyle durumlarda cep telefonunuzda bulunmasını uygun gördüğümüz uygulamalardan bahsedeceğiz. Umarız ki hiçbir zaman kullanmak zorunda kalmazsınız.
 

 İlk Yardım ve Acil Telefonlar


Size veya etrafınızdaki birisine bir şey olduğunda yapılması gereken ilk şey yardım edecek uzman kişilere ulaşmaktır. Fakat uzmanlar gelene kadar panik olmadan yapmanız gereken bazı şeyler olabilir. Bu uygulama, size bu konuda ve acil durumlarda aranması gereken yerlere ulaşmanızı sağlayan pratik ve etkili bir uygulama.
 
  İlk Yardım ve Acil Telefonlar Uygulamasını İndirin
 

 

 Vodafone AKUT


Bu uygulama ile o anda karşılaştığınız duruma nasıl müdahale etmeniz gerektiğini anlatan ilk yardım bilgileri ve resimleri, pusula, acil durumda kullanılabilecek SOS uyarı sistemi, acil durum telefonları gibi bir çok hayat kurtaran bilgiye ulaşabilirsiniz.
 
  Vodafone AKUT Uygulamasını İndirin
  Battery Doctor

 
Son uygulama ise herhangi bir yerde mahsur kalırsanız dışarıdan birinin size ulaşması için ya da sizin dışarıdan birine ulaşmanız için telefonunuzun batarya kullanım süresini uzatmak için etkili bir uygulama.
 
  Battery Doctor Uygulamasını İndirin 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0