Microsoft'tan Office Uygulamalarına Özel Klavye

0
0
0
0
0
Mobil dünyasının cazibesine kapılan şirketlerden biri de Microsoft. Özellikle Android işletim sistemli mobil cihazlara geliştirdiği uygulamalarında artış olan Microsoft, son olarak Android tabletlerde Office programları kullananların en büyük sıkıntısı haline gelmiş klavye tasarımına el attı ve özel bir klavye geliştirdi. 
Android tabletler genel olarak kullanıcılarına iyi bir tasarım sunsa da  birkaç özelliği pek de kullanışlı olmuyor. Bunlardan biri de klavye tasarımı. Tabii burada bahsettiğimiz normal mesaj yazarken oluşan kullanım sıkıntısı değil.

Word, Excel gibi programları özellikle Android tabletlerden kullananlar için klavye biraz yetersiz kalıyor. Microsoft da bu durumun farkına varmış ki kendi programlarından biri olan Excel için özel tasarlanmış bir klavye geliştirdi.
Özellikle Excel için gerekli işaret, sembol ve sayılar gibi klavye özellikleri Android klavyelerde bulunsa da bunlara erişim ve kullanım biraz sıkıntılı. Microsoft yeni tasarladığı bu klavye ise tüm bu özellikleri basit şekilde elinizin altına getirecek şekilde dizayn edilmiş.

Henüz deneysel bir aşamada olan klavye ücretsiz bir şekilde Google Play'de bulunmakta. Microsoft ''öncelikli olarak Android tabletler için üretelim ve bakalım kullanışlı olacak mı? diye düşünmüş. Eğer klavye bekleneni verirse Android saatler için de bir dizayn yapılacak (ancak nedense Android telefonlar hakkında bir geliştirme yok).

Şuan için Google Play'de 63'ü ücretsiz olarak toplam 64 uygulaması bulunan ( ülkemizde 54 tanesi kullanıma açık) Microsoft yavaş yavaş mobil uygulamalar yaratma ve geliştirme de ilerlemeye başladı. Aynı şekilde Microsoft, IOS işletim sistemlerine için de  bu uygulamaları geliştirmeye başladı.

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0