'Phhhoto'nun Instagram'dan Arkadaş Bulma Erişimi Kesildi

0
0
0
0
0
Kullanıcılarının güvenliği adına güvenlik ve gizlilik politikalarında önemli değişiklikler yapan Instagram, ilk kesiği 'Phhhoto' uygulamasına yaptı.
İki saniyelik videolar çekerek bunları animasyonlu GIF'lere dönüştürmenizi sağlayan uygulama 'Phhhoto', bu GIF'leri Facebook, Twitter, Tumblr gibi sosyal medya ortamlarında paylaşmanıza da olanak sağlamakta. Ayrıca Phhhoto'da bulunan takipçilerinize iletilen GIF'ler fazla beğenme alırlarsa 'Wow' sekmesine kalıcı şekilde yerleşiyorlar.

Phhhoto, bahsettiğimiz sosyal medya ortamları gibi Instagram'la da bağlıydı ancak Instagram, bu bağın bir kısmını koparttı. Bu sebeple artık Phhhoto kullanıcıları Instagram arkadaşlarını öyle kolay bir şekilde bulup, Phhhoto üstünden takip edemeyecek. Instagram da Phhoto'nun 'arkadaş bulma' erişimini kestiklerini duyurdu.

      

Instagram'ın böyle bir karar almasında ise geçtiğimiz günlerce güncellediği ve son derece katı kurallar getirdiği (özellikle taciz, tehdit gibi konularda) politikasına Phhhoto'nun ters düşmesi. Çünkü Phhhoto kullanıcıları, arama kısmından Instagram kullanıcılarına ulaşabilmekte ve bu olay Instragram'ın yeni politikasına göre güvenlik açısından ters düşmekte.

Instagram daha önceden benzer bir hamleyi 'Meerkat' için de yapmıştı. Ancak Instagram'ın bu hamlesi 'Phhhoto' uygulamasının kurucusu Champ Bannet'ı şaşırtmamış. ''Bu olay bizim için süpriz olmamıştı. Instagram bunu daha önceden de yaptığı için aslında böyle birşeyi bekliyorduk. Bu sebeple bizim için bir sorun oluşmuş durumda değil'' açıklamalarında bulunan Bannet, ''Instagram'ın yaptığı bu hamle bizim GIF özelliğimizi kıskandıkları için de olabilir'' ifadeleriyle Instagram'a sataşmayı da ihmal etmemiş.

Phhhoto uygulaması hala hazırladığınız GIF'leri Instagram profilinizde paylaşmanıza olanak tanımakta. Ancak Instagram platformu üzerinden arama yapma olayı artık bulunmamakta.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0