Shazam Kullanıcılarına Müzik Yardımından Fazlasını Sunacak

0
0
0
0
0
En çok kazanan mobil uygulamalardan biri olan Shazam, ''müzik arayıcı'' olmaktan ileri gitmeyi istiyor. Şirketin planı hayata geçirilirse Shazam mobil uygulamalar arasında bambaşka bir yere gelebilir.
Çalan bir şarkıyı dinleterek bulmamızı sağlayan Shazam artık ses ile bulma olayından öteye gitmeyi planlıyor.

Şuan için Spotify, Deezer gibi uygulamalarla birlikte çalışan Shazam kullanıcıya aradığı şarkıları satın alma özelliği sunmakta. Ancak Shazam bununla yetinmeyip daha da ileri gitmeyi düşünüyor.

İşi sadece ''şarkı arama'' olmaktan çıkarmayı planlayan Shazam'ın yeni projesi hakkında açıklamalarda bulunan şirket başkanı Rich Riley, büyük bir gelişim süreci içinde olduklarını dile getirdi. Büyük projeleri hakkında detaylı bilgi vermekten kaçınan Riley yinede verdiği iki örnek ile planlarını kafamızda biraz şekillendirmiş durumda. ''Kullanıcılarımızın çok sevdikleri o ünlü mavi düğme artık daha fazlasını onlara sunacak'' diyen Riley, büyük firmaların yaptıkları önemli yatırımların Shazam'ın önünü açtığını, kullanıcı sayılarda olan büyük artış ile de bu projenin artık hayata geçirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.Riley'in verdiği iki örnek şu şekilde; ''artık Shazam sadece telefonunuzun mikrofonunu değil aynı zamanda kamerasını da kullanacak. Mesela alışveriş sırasında telefonunuz kamerası ile Shazam'a okuttuğunuz bir mısır gevreği hakkında detaylı beslenme bilgilerine ulaşabileceksiniz. Yada aldığınız bir DVD'yi okuttuğunuz Shazam size DVD sountrack'larını detaylı bir şekilde sunacak''.

İlgi çekici duran yeni proje barcode okuyucu olarak mı yoksa farklı bir metod kullaranarak mı bunu yapacak şuan için bilemiyoruz. Rich Riley, hazırlık aşamasında olan yeni sistemin ne zaman tam olarak hazır olup kullanıcılara sunulacağı hakkında bir bilgi vermedi. Ancak bu yıl sonuna kadar bu özelliğin gelmesini bekliyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0