Smart Hide Calculator ile Android'te Dosya Saklayın!

4
1
1
1
1
Herkesin merak ettiği konulardan birisi de telefonumuzdaki kişisel bilgileri ya da başkalarının görmesini istemediğimiz uygulamaları saklamanın bir yolu var mı.
Herkesin merak ettiği konulardan biri de telefonumuzdaki kişisel bilgileri ya da başkalarının görmesini istemediğimiz uygulamaları saklamanın bir yolu var mı. Birazdan anlatacağımız yöntemlerden faydalanarak resimlerden videolara, şarkılardan dökümanlara kadar bir çok dosya türünü gizleyebilirsiniz.

Smart Hide Calculator isimli kendine özgü bir gizliliği olan uygulama sayesinde birçok dosyayı gizleyebiliyorsunuz. Pratik kullanımı ve hesap makinesine benzeyen tasarımıyla herkesi şaşırtan uygulama, ilk açtığınız zaman sizden bir şifre belirlemenizi istiyor. Koymak istediğiniz şifreyi yazarak ‘’eşittir’’ işaretine bastığınızda şifreyi onaylamanız gerekiyor. Şifreyi unutma ihtimalinize karşı sizden 2. bir şifre isteyen uygulama, belirleyeceğiniz sayı kombinasyonu sayesinde şifrenizi sıfırlama imkanı sunuyor.Uygulamayı ilk açtığınızda sizi bir hesap makinesi görünümü karşılıyor. Belirlediğiniz şifreyi girip “=” tuşuna bastığınızda ise uygulama ekranı açılmış oluyor. Karşınıza çıkan ekranda üst tarafında 4 seçenek bulunuyor; “Hide Files- dosyaları gizle”, “Unhide Files-gizlenmiş dosyaları yeniden görünür yap”, “Freeze Apps- uygulamayı dondur/gizle”, “Un-Freeze Apps- dondurma/gizleme işlemini geri al” Uygulamaları gizleyebilmeniz için telefonunuzun root'lu olması gerekiyor fakat dosyaları root olmadan da gizleyebilirsiniz. Eğer dosyaları gizlemek isterseniz ‘’Hide’’ seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu seçeneği işaretledikten sonra telefonunuzdaki klasörlerin bir listesi karşınıza çıkacak. Klasörlerden ilerleyin ve hedefe vardığınızda “OK” tuşuna basın. Siz OK tuşuna basmadığınız müddetçe o klasör içerisindeki gizlenecek dosyaları da seçemiyorsunuz. OK'e tıkladıktan sonra karşınızda gizlemek istediğiniz dosyaların uzantısından oluşan bir liste çıkıyor. Bu listeden bir uzantı seçtiğinizde, o klasör içerisindeki o uzantıya sahip bütün veriler gizleniyor. Gizleme olayını geri almak için ise ‘’Unhide’’ seçeneğini seçmeniz yeterli.

Uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.
4
1
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
4
1
1
1
1