Reklam Geliri Olmayan Snapchat'in Değeri 10 Milyar Dolar

1
0
0
0
0
Reklam Geliri Olmayan Snapchat'in Değeri 10 Milyar Dolar
Son dönemlerin en dikkat çeken uygulamalarından biri olan Snapchat'in değeri 10 milyar dolar oldu.
Çok kısa bir süre içerisinde popülerleşen fotoğraf uygulaması Snapchat'in son zamanlarda fazlasıyla taliplisi var. Bu talipliler arasında Facebook'ta bulunuyor üstelik Facebook Snapchat'i satın alabilmek için yüklüce bir miktar teklif etmesine rağmen Snapchat'in sahipleri bu fiyata burun kıvırmıştı. Üstelik şuan için Snapchat'in herhangi bir geliri bile yok. Bugüne kadar kazandıkları parayı sadece yatırımcılardan aldılar.

Her ne kadar Snapchat'in şuan için geliri olmasa da şuan için bu uygulamanın değeri 10 milyar dolar civarında. En azından bazı Çinli yatırımcılara göre Snapchat'in değeri şuan için bu kadarmış. Bu ücret şuan için herhangi bir geliri olmayan bu uygulama için gerçekten fazla diyebiliriz. Evet kabul etmek lazım uygulama çok popüler ve fazlasıyla kişi tarafından kullanılıyor ( şimdi hangi amaçla kullanıldığı kısımına girmek istemiyorum zaten biliyorsunuz ). Ancak asıl sıkıntı şuan için herhangi bir gelir kapısı olmaması ve uygulamadan gelir elde edebilmek için uygulamaya reklamların eklenmesinden sonra bu reklamlar Snapchat uygulamasında çok ciddi bir yan etki yapabilir.

Teknolojiye Atarlanan Adam Snapchat İncelemesi:

Şuan için Snapchat'e yatırım yapan firmalar arasında Çin'in en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Alibaba ve Yahoo bulunuyor. Bunların dışına şuana kadar Snapchat'e Google ve Facebook başta olmak üzere pek çok firmadan teklif gelmişti ancak daha öncesinden de bahsettiğimiz gibi Snapchat tüm bu teklifleri red etmişti. Öyle umut ediyoruz ki Snapchat'in CEO'su olan Evan Spiegel'in sonu Groupon'un CEO'su Andrew Mason gibi olmaz. Groupon'a 2010 yılında Google tarafından 6 milyar dolarlık bir teklif verilmişti ancak Andrew Mason bu teklifi red etmişti. Bu olaydan bir kaç sene sonra kurucusu olduğu Groupon'dan kovulmuştu ve şuanda kendisi hayatına müzisyen olarak devam ediyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0