Viko'dan Akıllı Aydınlatma Uygulaması

0
0
0
0
0
Viko'dan Akıllı Aydınlatma Uygulaması
Özellikle aydıtlatma konusunda Tükiye'nin en büyük şirketlerinden biri olan Viko kendi uygulamasını geliştirdi. Şu an için iOS ve Android platformlarında yer alan Viko uygulaması size büyük kolaylıklar sağlayacak
Özellikle aydıtlatma konusunda Tükiye'nin en büyük şirketlerinden biri olan Viko kendi uygulamasını geliştirdi. Şu an için iOS ve Android platformlarında yer alan Viko uygulaması, size büyük kolaylıklar sağlayacak. Viko App sayesinde "Augmented Reality" ismi verilen bir teknolojiyi kullanabiliyorsunuz. 
 

 Peki ya nedir bu Augmented Reality


Kelime anlamlı olarak "Artırılmış Gerçeklik" anlamına gelmektedir. Bu özellik sayesinde satın almak istediğiniz ürünün evinize yakışıp yakışmayağını direkt olarak test edebiliyorsunuz. Örneğin evinizin elektirik anahtarlarını değiştirmek istiyorsunuz ve bir elektirik anahtarı beğendiniz. Ancak bu elektirik anahtarının evinize yakışıp yakışmayacağı konusunda emin değilsiniz. İşte burada Viko uygulaması yardımınıza koşuyor. Akıllı telefonunuzun kamerası sayesinde çektiğiniz resime Viko'da yer alan bir elektirik anahtarını ekleyebiliyorsunuz. Böylelikle almak istediğiniz elektirik anahtarını eviniz üzerinde direkt olarak görebiliyorsunuz. Üstelik bu resmi kayıt edebilir ve daha sonrasından tekrardan kontrol edebilirsiniz bile.

Viko uygulamasının en dikkat çeken özelliği hiç şüphesiz ki "Viko'nu seç" adlı özellik ancak uygulamanın tek özelliği bu değil tabi ki. Bir çeşit online katalog olan bu özellik ile aynı zamanda çevrenizdeki Viko bayilerini bulabiliyorsunuz. Kendinize en yakın bayinin koordinatlarına hızlı bir şekilde ulaşmak da bir arızanın çözümünü ya da ev işlerine ayrılmış bir haftasonunun işlerini kolaylaştırıyor. Uygulama sayesinde 7-24 Canlı Destek Hattına da ulaşabiliyorsunuz.

Bu özellikler Viko uygulamasının en öne çıkan özellikleri. Bunların dışında Viko uygulamasında seviyesi ayarlanabilir bir ışık uygulaması yer alıyor. Aynı zamanda çocuklar için bir adet puzzle oyunu yer alıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0