Vine Artık HD Video Çekimine Destek Veriyor

0
0
0
0
0
Son zamanların en çok kullanılan video paylaşım uygulaması Vine, artık düşük çözünürlük yerine 720p, yani HD video çekimini de destekliyor.
Son dönemde "ünlü" dediğimiz kesime geçiş yapmadaki temel uygulama olarak görülmeye başlanan Vine ile artık günümüzde para kazanan, Cem Yılmaz (!) gibi her görüldüğü yerde fotoğraf çektirmek isteyen hayranları ile dolu Vine fenomenlerine sahibiz.

Kimisi bu yolla çok takip edildiği için reklam gelirleriyle cebini doldururken bir çoğu da o mekandan bu mekana kadar Türkiye'yi dolaşarak DJ'lik yaparak hem eğleniyor hem de para kazanıyor.Şimdi ise Vine tarafından gelen bilgiye göre bu fenomenlerimizi zaten 6sn görürken bir de düşük kalitede izleyerek canımız sıkılmayacak. Artık Vine ile 720p, yani HD, yaani yüksek çözünürlüklü olarak izleme imkanımız bulunuyor. (Tabii aranızda bol takipçili vine çekenler de HD olarak çekim yapabiliyorlar)

Şu anda sadece iOS tarafından desteklenen HD video çekimini maalesef şimdilik Android kullanıcıları faydalanamıyor. (Biz hala 480p'ye devam) Fakat "kısa süre içerisinde" Android tarafına da gelecek güncelleme ile Samsung, HTC, Sony gibi mobil telefon kullanıcıları da HD Vine videoları çekebilecek.

Ama bu durum her ne kadar daha canlı ve kaliteli Vine çekimine/izlemeye yarıyor olsa da bir diğer yandan da daha fazla internet bağlantısı harcıyor olacak. Yani özellikle Wi-Fi bağlantısı olmadan mobil veri ile bol bol Vine izleyen/çeken kişiler kotalarına dikkat etsin. Bu ayrıntıya dikkat etmezseniz fatura ödemek için ilgi çekici ve çok komik Vine çekerek reklam gelirleri ile fatura ödemeniz gerekebilir.

Aşağıda örnek olarak GoPro tarafından yayınlanan 720p kalitesinde çekilen bir Vine örneğine bakabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0