Alarm ve Sosyal Ağı Birleştiren Uygulama: Wakie

0
0
0
0
0
Alarm ve Sosyal Ağı Birleştiren Uygulama: Wakie
Wakie uygulaması sayesinde sabah alarmları duymayanlar, uyanamayanlar mükemmel bir çözüme kavuştular. Sosyal ağ ve alarm işini bir potada eriten Wakie uygulamasın neymiş hep beraber bakalım.
Uyanmak işe ve okula giden bazı kesim tarafından gerçekten çok zor bir eylemdir. Yarım saat erkene kurulup, erteleye erteleye uyanabilmek, alarmı hiç duymamak, rüyada alarm sesiyle dans etmek bu insanların başına gelebilecek şeylerden sadece birkaçı. 

Bu yazımızda anlatacağımız uygulama Wakie ise uyanmayı işkence olmaktan çıkaracak cinsten. Alarm olayını kökünden değiştiren Wakie için bir çeşit sosyal ağ diyebiliriz. Akıllı cihazımızla Wakie üzerinden alarmımızı kurduktan sonra huzur içinde uykuya dalıyoruz. Daha sonra uyanmanız gereken o erken saat geldiğinde, sizleri uygulamayı kullananlardan birisi gelişigüzel arıyor. Toplam 1 dakikalık bir görüşmenin ardından çağrı otomatik olarak sona eriyor. Tanıtım videosunda da izleyebileceğiniz gibi uyandırma şekli tamamen sizin hayal gücünüze kalmış durumda. İster müzik çalarak uyandırın, isterseniz bağırarak. 

Şimdilik ülkemizde kullanıma sunulmayan uygulamayı İngiltere, Kanada, Singapır, Hong Kong ve ABD'de kullanabiliyorsunuz. Windows Phone, Android platformlarında bulunan ve iOS'e yakında çıkacak olan "Sosyal Alarm" uygulamasının ülkemize gelmesini uyku severler dört gözle bekleyebilirler. 

 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0