Wikipedia iOS Uygulamasını Güncelledi

1
0
0
0
0
Türkçe adıyla Vikipedi olarak bilinen internet ansiklopedisi Wikipedia, iOS uygulamasını yeni özellikler katarak güncelledi.
Günümüzün ansiklopedisi olan internetin asıl ansiklopedisi diyebileceğimiz Wikipedia, ya da Türkçe adıyla Vikipedi, Apple'ın mobil kullanıcıları için birçok özelliğin eklendiği yeni bir güncelleme yayınladı.

Daha kullanışlı hale gelen bu güncelleme ile Vikipedi'deki makalelere erişmek ve paylaşmak daha kolay ve daha kullanışlı hale getirilmiş.Bildiğiniz gibi Vikipedi artık herkesin bilgi almak için ilk başvurduğu yer oldu. Hatta açık bir şekilde söylemek gerekirse birçok lise ve üniversite öğrencisinin makale ödevleri Wikipedia'dan kopyala-yapıştır şeklinde yapılmakta. (Biraz düzenleyelim de hoca direkt Vikipedi'den aldığımı anlamasın)

Tabii bu ödevler dışında bilgi bankası olan ve oldukça işimize yarayan bu internet ansiklopedisi, iOS platformuna yaptığı yeni güncellemeyle bilgi paylaşımını daha da güzel ve kullanışlı bir hale getirmiş.Gelen bu güncelleme ile hoşunuza giden bir makaleyi paylaşmanız için yeni paylaşım şekli oluşturan Vikipedi, yukarıda görebileceğiniz gibi isterseniz paragraftaki bir bölümü ya da sözü kart şeklinde paylaşabilmenize de olanak tanıyor. (Twitter'da ünlü kişilerin sözleri artık böyle paylaşılabilir mesela)

Aynı zamanda bulunduğunuz yazıya ait resmi de bu şekilde sözleri ekleyerek paylaşabilmenize olanak tanıyan bu özelliğin kısa süre içerisinde diğer platformlara da geleceğini belirtmiş olalım.

Aşağıdaki bağlantılardan Vikipedi'nin mobil uygulamasına erişebilirsiniz.
 
  Vikipedi Mobil Uygulaması İndir
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0