Yeni ve Yararlı 7 Mobil Uygulama

1
1
0
0
0
Geçtiğimiz aylarda yayınlanan en başarılı 7 mobil uygulamayı sizler için derledik.
Wacom, iOS dijital not alma uygulaması Bamboo Paper’ı Android, Windows 8 ve Kindle Fire için indirmeye sundu.

Kullanıcılara doğal yazı yazma ve çizim yapma deneyimi sunan Bamboo Paper hakkında Wacom Tüketici İş Birimi başkanı Mike Gay, bir takım açıklamalarda bulundu.

iOS için Bamboo Paper uygulamasını yarattıkları günden bu yana müşterilerden çok şey öğrendiklerini belirten Gay, edindikleri bilgiler doğrultusunda Bamboo Paper’ın yeni çoklu platform sürümünü hazırladıklarını söyledi.

Yapılan araştırmalara göre elle yazmak ve eskiz çizmek beynin fikirleri geliştirmesine katkı sağlıyor. Kalem kullanarak yazı yazmak beynimizi hızlandırmaya ve daha verimli düşünmemize yardımcı oluyor. (Bu uygulama Windows Phone'ları henüz desteklememektedir)
 


 

 Wunderlist


Mac, Windows, Chromebook, Kindle Fire, Android ve iOS platformunda yer alan popüler yapılacak listesi hazırlama uygulaması Wunderlist, uzun zamandır bilgileri gelen 3. sürümüne güncellendi.
 
Temel olarak kişilerin yapılacak listeleri hazırlamasına imkan tanıyan Wunderlist, yayınlanan yeni sürümüyle ilk olarak gerçek zamanlı senkronizasyon desteğine kavuşuyor ve böylece hazırlanan listeleri devamlı güncel tutabiliyor.

Tasarımı da yenilenerek eskiye orana daha hızlı ve hafif çalışan uygulama, ayrıca herkese açık listeler oluşturabiliyor, listeleri paylaşma noktasında daha kolay bir yapı sunuyor ve artık yorum temelinde etkileşimi arttırıyor.
 


 

 Jink


Jink uygulaması, Android ve IOS akıllı telefon ve tabletlerinizde kullanabileceğiniz ücretsiz bir konum paylaşma ve mesajlaşma uygulaması olarak yayınlanmış durumda ve buluşmaları çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirmek için üretilmiş. Zira uygulamayı kullanırken arkadaşlarınızla mesajlaşabiliyor, tam bu esnada mesajlaştığınız arkadaşınızla direkt olarak anlık konum paylaşımı gerçekleştirebiliyorsunuz.

Böylece birbirinize yaklaşırken her hareketinizde aranızda ne kadar mesafe kaldığını da görebiliyorsunuz. Uygulama elbette sadece arkadaşlarınızla değil, çocuklarınızla, ailenizle ve diğer tanıdıklarınızla da güvenli bir şekilde mesajlaşmanızı, hatta nerede olduklarını kontrol etmenizi sağlıyor.

Bunun yanında istediğiniz an konum paylaşımını kapatabiliyorsunuz. Buluşacağınız kişiyle yanyana geldiğinizde otomatik olarak konum paylaşımının kapatılması ise batarya tasarrufu açısından oldukça değerli.

Uygulamanın ara yüzü çok kolay kullanılır ve iyi tasarlanmış durumda. Bu sayede arkadaşlarınızla anında iletişime geçebiliyor ve konum işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Tabii ki ücretsiz olması onu daha da tercih edilebiliyor kılıyor. Jink'in diğer mobil platformlar için de yayınlanmış olması tüm arkadaşlarınızı kolayca bulmanızı sağlayacaktır.

Eğer buluşmalar, organizasyonlar gibi işlerle uğraşıyor veya sadece keyif için arkadaşlarınıza daha kolay erişmek istiyorsanız denemeyi sakın unutmayın. (Bu uygulama Windows Phone'ları henüz desteklememektedir)
 
  Jink
 

 Cyber Dust


Bazı mesajları yolladıktan sonra pişman mı oluyorsunuz? O zaman Cyber Dust tam size göre.

Snapchat usülü, yollanan mesajları 30 saniye içinde otomatik olarak silen uygulama, benzerlerinin aksine gönderirken de yüksek şifreleme teknolojisi kullandığı için içimizdeki casuslar için ideal. (Bu uygulama Windows Phone'ları henüz desteklememektedir)


   

 Facetune


Bu uygulama fotoğraf editörüdür. Yani resimlerinizi bu uygulama ile düzenleyebilirsiniz.

Uygulama sayesinde resminizdeki dişleri beyazlatabilir sivilcelerinizi veya lekelerinizden kurtulabilirsiniz. Fotoğraftaki düzenlemeleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Bir sürü fonksiyonu olan ve sade ve şık bir tasarımıyla yapmak istediklerinizi zorlanmadan yapabileceksiniz.

Yaşlı bir kişiyi bu uygulama sayesinde genç gibi gösterebilirsiniz. Fotoğrafınızı istediğiniz gibi düzenleyin. Uygulamanın yaptıkları tabii ki bitmiyor.

Göz renginizi bu uygulama sayesinde değiştirebilirsiniz.  Fotoğraf üzerinde oynamalar ile burnunuzu ağzınızın yerlerini değiştirin.

Bu uygulama 3 platformda da sizi bekliyor.
 


 

 LokLok


Telefonların kilit ekranı belki de en sıkıcı özelliklerinden biri olabilir. Telefonu pek çok açıdan özelleştirsek de, kilit ekranında görseli değiştirmek veya bildirimleri kontrol etmek dışında bir işlem yaptığımız pek olmuyor.

Android tabanlı cihazlara yönelik LokLok uygulaması, bu ekranı sıkıcı bir perde olmaktan çıkarıp arkadaşlarınızın kilit ekranına el yapımı mesajlar ve çizimler göndermenize imkan veriyor.

Başkalarının kilit ekranına doğrudan erişme imkanı vermesi LokLok’u başlı başına ilginç hale getirse de, bu erişime bir hayli yaratıcı ve kişisel bir dokunuş eklemesi uygulamayı daha da ilginçleştiriyor.

LokLok’u yükledikten sonra, uygulamayı kimlerle birlikte kullanmak istediğinizi seçiyorsunuz, bunun ardından cihazın kilit ekranına bir katman ekleniyor; çizim ve mesajları bu katman üzerinden alıp gönderiyorsunuz.

Kullanıcılar LokLok’u birlikte kullanmak üzere birden fazla grup oluşturabiliyor.

Andoid için BURADAN indirebilirsiniz.
Bu uygulama IOS cihazları henüz desteklememektedir.
Bu uygulama Windows Phone'ları henüz desteklememektedir.


 

 Myroll


Galeri uygulamaları çok kullanılan uygulamalardan değiller ve zaten hali hazırda iOS ve Android’in kendi uygulamaları oldukça iyi iş görüyor.

Myroll ise tek olmayan özelliğin üzerine odaklanmış. Bu özellikse akıllı en iyi sahne seçimi.

Güzel sahneler seçen uygulama, anlara isim verebiliyor, istemediğiniz anları saklayabiliyor ve beğendiklerinize de ayrıca isim atayabiliyorsunuz. Bu sayede daha verimli bir galeriye sahip olmanız mümkün.

En çok beğeneceğiniz özelliklerden birisi de paylaşma seçeneklerinin kolaylığı. Tek tuşla e-posta üzerinden veya Whatsapp ile paylaşabilir hatta Facebook albümü yapabilirsiniz. (Bu uygulama Windows Phone'ları henüz desteklememektedir)
 
  Myroll


1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0