YouTube'tan Çocuklara Yönelik Uygulama: YouTube Kids

0
0
0
0
0
Gelen haberlere göre YouTube çocuklara yönelik bir uygulama çıkarmaya hazırlanıyor. YouTube Kids adıyla kullanıcılara sunulacak olan uygulamanın ilk etapta Andriod cihazlara gelmesi planlanıyor.

Gelen haberlere göre YouTube çocuklara yönelik bir uygulama çıkarmaya hazırlanıyor. YouTube Kids adıyla kullanıcılara sunulacak olan uygulamanın ilk etapta Andriod cihazlara gelmesi planlanıyordu.

Çocuklar için tasarlanan yeni uygulama oldukça sade bir arayüze sahip. Minimum seviyede kaydırma hareketi yapılarak kullanılan yeni uygulamanın ana sayfasında sekiz adet kutucuk bulunuyor. Her kutuda birer popüler çocuk serisi yer alırken, üst kısımda bulunan simgeler çocukların TV dizilerine, şarkılara, eğitim programlarına ve en çok izlenen videolara ulaşmasına olanak sağlıyor. Projenin yöneticisi Shimrit Ben-Yair yaptığı açıklamada “Görüntüleri olabildiğince büyük, dokunma alanını da küçük parmaklara uygun olarak yaptık. Birçok küçük çocuk henüz yazma bilmediği için de, sesle arama özelliğini de ekledik.” diyerek oldukça sade bir çalışmaya imza attıklarını belirtti. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0