Youtube'un Android Uygulaması Da Materyal Tasarıma Geçiyor!

0
0
0
0
0
Android Lolipop (5.0) ile beraber arayüzden sonra bir bir "Materyal Tasarım" şekline bürünen Google uygulamalarında sıra Youtube'da!
Android Lolipop'un duyurulmasının ardından birçok kullanıcının hoşuna giden bazılarının ise kötü bulduğu materyal tasarım anlayışı Google'a ait uygulamalara da yansımaya başlamıştı. İlk olarak Google Play Store ile başlayan, Google+ ve diğer bazı Google uygulamaları ile devam eden materyal tasarıma geçişte 6.0 sürümü ile Youtube'da nasibini alıyor.

Gelecek olan güncelleme ile klasikleşecek materyal tasarıma sahip olacak Youtube'da kırmızı renk hakim.
Temel olarak kırmızı rengi alan uygulamada Nexus kullanıcıların bildirim çubuğu da kırmızı renge dönecek. Ayrıca kullanıcı resimlerinin de materyal dizayna uygun olarak yuvarlatıldığını görmekteyiz. Bu özelliklerin yanında hakim olan kırmızı renk açılacak profilin kapak resmine göre renk değiştiriyor.
Video tarafında bir değişiklik görünmese de bana bir tık daha hoş görünüyormuş hissi verdiğini söylemeliyim. Fakat video arama kısmına arayacağımız videoyu yazdıktan sonra sağ taraftaki wi-fi logosuna benzer ikona bastığımız zaman geliştirilmiş, çok detaylı bir arama paneli karşımıza çıkıyor ve bu arayacağımız videoyu direkt olarak bulmamıza çok yardımcı olacağa benziyor.Youtube'a gelecek olan 6.0 güncellemesi ile görünürdeki değişiklikler bunlar. Bakalım bu güncelleme ve tasarım kullanıcıların hoşuna gidecek mi?

NOT: "Abi daha güncelleme gelmedi, ama sende nasıl var aga?" diyen arkadaşlar BURADAN apk dosyasını indirip ardından telefona atarak kurulum yapması ile 6.0 güncellemesine kavuşabilirler.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0