• Anasayfa
  • Mobil
  • 100km Hızla Giden Araçtan Düşen Lumia 930 Sorunsuz Çalışıyor!

100km Hızla Giden Araçtan Düşen Lumia 930 Sorunsuz Çalışıyor!

1
0
0
0
0
Nokia markalı telefonların sağlamlığını senelerdir konuşuyoruz. Artık piyasada olmasa da son modellerinden biri olan Lumia 930 100km hızla giden arabadan düşmesine rağmen sağasağlam şekilde çalışıyor!
3310 efsanesiyle dillere destan olan ve akıllı telefonları da dahil olmak üzere daima sağlamlığıyla ön plana çıkan Nokia, mobil cihazlar departmanını Microsoft'a satışı sonrası cep telefonu pazarından kaybolmuştu.

Geçen sene Nisan ayında tanıtılan ve Temmuz aylarında satışa çıkan Lumia 930, Nokia markasını taşıyan son telefonlardan biriydi. Kapağın arkasında yer alan Nokia logosunun boşuna olmadığı ise bu haberimizden belli oluyor.Imgur resim paylaşma platformuna siebensohn adlı kullanıcı tarafından yüklenen resimlerde Lumia 930 birkaç çizik ve darbe izleri aldığını görmekteyiz. Fakat bunun sebebi telefonun elden düşmesi değil 100km hızla giden bir arabadan otoyola düşmesi sonucu aldığı darbeler olarak düşününce pek de şaşırmıyor insan.

Hatta arkadaş eve gidene kadar telefonun düştüğünü farketmemiş ve "Telefonumu Bul" uygulaması aracılığıyla telefonu bularak %18 şarjı kaldığında telefonuna kavuşmuş. Yani telefon düştükten sonra gps vb sistemleri dahil takır takır çalışır haldeydi.

Açıkca konuşmak gerekirse elimizdeki birçok telefon inceliği ve zarifliğiyle ön planda. Özellikle iPhone 6, Samsung Galaxy Note Edge ve Galaxy S6 Edge modellerinin çerçeve kenarlarından taşan ekranları olunca elden düştüğünde dahi kırılma, çatlama riskleri bulunuyor. Bu diğer telefonlar için de geçerli.

Fakat söz konusu Nokia olunca işler değişiyor.Evet hepimiz telefonlarımızın dayanıklılık konusunda pek de iyi olmadığına hemfikiriz. Fakat böylesi bir durumda sağ çıkantelefonun da Nokia olması hiç de şaşırtıcı gelmiyor. Yani 100km hızla giden bir araçtan ne atsak parçalanacakken Lumia 930'un bu şekilde sağlam çıkması gerçekten müthiş birşey. Ama insan keşke özellikleri de daha iyi olsaydı tadından yenmezdi diyor.Windows Phone platformunun da bu özelliklere göre fazlasıyla yeterli bir platform olduğunu unutmamakta fayda var. Ama biz konumuza dönecek olursak bu durumda gerçekten başka telefonların sağlam çıkması, yani bu kadar az darbe ile tam çalışır olarak başa çıkabilmesi takdire şayan bir şey olduğunu söylemeliyim.

Kaynak: Imgur
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0