​15 Yaşındaki Bir Türk Tarafından Geliştirilmiş Güç Tasarrufu Uygulaması: AndroEnergy!

1
0
0
0
0
Emre Harbutoğlu tarafından geliştirilen AndroEnergy isimli uygulama, Android cihazınızın minimum düzeyde güç tüketmesini sağlıyor.
Son dönemlerde büyük bir çıkış gösteren Türk geliştiriciler, göğsümüzü kabartmaya devam ediyorlar. Bu haberimizde bahsedeceğimiz geliştirici arkadaşımızın ismi Emre Harbutoğlu. Sadece 15 yaşında olmasına rağmen oldukça başarılı bir uygulama geliştiricisi olan Emre (adaşım olduğu için yazarken bir garip oluyorum), güç tasarrufu sağlayan AndroEnergy isimli uygulamasını Google Play üzerinden kullanıma sundu.

AndroEnergy, güç tasarrufu sağlayabilmek adına otomatik denetlemeler yapan bir uygulama. Bu denetlemeler sayesinde kullanılmayan uygulamaları kapatan, bağlantıları (Wi-Fi, Bluetooth) devre dışı bırakan ve işlemci çekirdeklerinin performansını indirgeyen AndroEnergy, benzer uygulamalara oranla çok daha az dosya boyutuna sahip. Uygulamanın temel özellikleri şu şekilde:
  • Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısını otomatik olarak kapatır (sadece bağlantı olmadığı durumlarda)
  • İşlemciyi ayarlayarak enerji tasarrufu sağlar (sadece rootlu cihazlarda çalışıyor)
  • Yüksek oranlarda güç tüketimi yapan uygulamaları uyutur
  • Senkronizasyonları kapatır (Facebook uygulamasını kullananlar için hayati önem taşıyor)
  • Batarya sıcaklığını gösterirTamamen ücretsiz olan ve sadece 4 MB dosya boyutuna sahip olan AndroEnergy'ye bir göz atmanızı öneririm.
 
  AndroEnergy

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0