• Anasayfa
  • Mobil
  • 20 Bin Dolara Dünyanın En Güvenli Telefonu Geliyor!

20 Bin Dolara Dünyanın En Güvenli Telefonu Geliyor!

1
0
0
0
0
İngiliz ve İsrailli iki şirket, önümüzdeki aydan itibaren 20 bin dolarlık fiyatıyla dünyanın en güvenilir telefonunu satışa sunacaklar. 
Yakın geçmiş tarihe baktığımızda, göze hoş gelen ve yüksek seviye özelliklere sahip telefonlar dışında ‘güvenliliğin’ ön plana çıktığı telefonların da sayısında bir hayli artış yaşanmaya başladı. Bunda, büyük teknoloji şirket sahiplerinin ya da çalışanlarının taleplerinin de büyük etkisi bulunuyor. Bu anlamda İngiliz ve İsrailli iki şirketin ortaklaşa geliştirdiği bir telefon, dünyanın en güvenli telefonu sloganıyla önümüzdeki aydan itibaren 20 bin dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacak. Bunun dışında cihaz için toplam 72 milyon dolarlık fon ayrılmış durumda.

Sirin Labs’in kurucusu ve başkanı olan Moshe Hogeg, ‘Akıllı telefonumuzu geliştirirken mevcut olan en ileri teknolojiden faydalandık ve neredeyse askeri sınıf güvenliği ile birleştirdik’ dedi. 

Hogeg’in Reuters’a yaptığı açıklamalarda, Android tabanlı telefonlarının 20 bin dolar civarında bir fiyatla satışa sunulacağı belirtildi. Telefonun fiyatıyla ilgili de bir değerlendirmede bulunan Hogeg, özellikle ABD ve Avrupa’daki yöneticilerin telefonlarındaki bazı bilgilerin kendi ürettikleri telefonun fiyattan daha değerli olmayacağını söyleyerek bu fiyatı gözden çıkaracaklarını düşündüğünü söyledi.

Sirin Labs’in finansörleri arasında Kazak yatırımcı Kenges Rakishev’le birlikte Çinli sosyal ağ şirketi Renren ve İsrailli girişim sermaye fonu Singulariteam de bulunuyor.

Bu telefonla ilgili fikir ise Kazak yatırımcı Rakishev’den çıkmış. 2013 yılında kaybettiği telefonunun hacklenmesi sonrası üstün güvenlik teknolojileriyle donatılmış başka bir telefon bulamadığını söyleyen Rakishev, Hogeg'e böyle bir girişimde bulunmak istediğini söylemiş.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0