2015'in En İyi Oyun Tabletleri!

0
0
0
0
0
2015 senesinde piyasada varlığını sürdüren olan en iyi oyun tabletlerinin hangileri olduğuna haberimizde yer verdik.
Mobil cihazlar sektöründe telefonlar kadar olamasa da adını sıklıkla duyduğumuz tabletler, akıllı telefonlarla aynı işletim sistemine sahipler ancak kullanım olarak bilgisayarlara daha çok benziyorlar. Telefon için büyük, bilgisayar için küçük işlemlerin yapılabildiği bu cihazlar, elbette tüm mobil cihazlar gibi oyun oynamak amacıyla da kullanılabiliyor. Bu haberimizde 2015 senesinde piyasaya bulunan ve oyun oynama konusunda piyasanın en iyisi haline gelmiş tabletlere yer verdik.

 

 Nvidia Shield Tablet K1Piyasaya sürülmesinin üzerinden çok zaman geçmeden üretimdeki bir sorundan yüzünden geri toplanan Shield Tablet K1, geçtiğimiz günlerde sorunun düzeltilmesiyle birlikte yeniden piyasaya sürüldü. Nvidia'nın tanımlamasına göre oyun oynamak amacıyla üretilmiş olan bu mükemmel tablet, sadece 200$ fiyata sahip olmasının yanı sıra tüm işlevleri, özellikleri, 1920 x 1200 ekran çözünürlüğü ve 8 inch boyutuyla, listemizde sıralama belirtmiyor olsak da fiyat/performans konusunda piyasanın açık ara en iyi oyun tableti.
 

 Apple iPad Mini 2


 

Apple tarafından üretilmiş olan iPad Mini 2, Kasım 2013 tarihinde piyasaya sürülmesine rağmen şu an piyasada bulunan en iyi oyun tabletlerinden birisi. Çıkışının üzerinden 2 sene geçmesine rağmen hala 270$ fiyat etiketine sahip olan iPad Mini 2, 2048 x 1536 ekran çözünürlüğüne ve 7.9 inch boyuta sahip. 1.3 GHz dual-core işlemciye ve sadece 1 GB RAM'e sahip olan bu tablet, oyun konusunda iyi olsa da diğer işlemler konusunda (özellikle çoklu işlem için kullanılıyorsa) oldukça vasat kalıyor.
 

 Apple iPad Air 2Apple iPad Mini 2'ye göre neredeyse 2 kat daha pahalı olan Apple iPad Air 2, listemizin boyut ve fiyat olarak en yüksek değerlere sahip olan tabletlerinden birisi. 500$ fiyatı ve 9.7 inch boyutu bulunan Apple iPad Air 2, Apple iPad Mini 2 ile aynı olarak 2048 x 1536 ekran çözünürlüğüne sahip. 1.5 GHz triple-core Typhoon işlemcisi bulunan iPad Air 2, 2GB RAM'e sahip ve oyun konusunda size rahatlıkla yardımcı olabilecek, dev tabletlerden birisi.
 

 Acer Predator 8Listedeki diğer tabletlerden farklı olarak oyuncular için özelleştirilmiş kenar kısımları bulunan Acer Predator 8, 300$'a satışa sunuldu. Android işletim sistemi kullanan bu tablet, 1.6 GHz quad-core işlemciye ve 8. nesil Intel HD Graphics GPU'ya sahip. Android işletim sistemine sahip olan cihazların Google Play'de bulunan oyunları rahatça kaldırabilmesi adına çok daha fazla çekirdekli ve güçlü işlemciye sahip olması her zaman bir artı olmuştur, bu konuda Acer Predator 8 oldukça iyi. 1920 x 1200 ekran çözünürlüğüne sahip olan tablet 8 inch boyuta sahip. Bu özelliklerinin yanı sıra oyunculara özel olarak geliştirilen tablet, daha iyi oyun deneyimi adına hoperlörlerini ön kısmında bulunduruyor.
 

 Google Pixel CListemizde piyasada bulunan tabletleri sıralamamıza rağmen Google Pixel C'yi es geçmek olmazdı. Daha piyasaya sürülmemiş olan bu tablet, gelecek birkaç hafta içerisinde alıcılarıyla buluşacak. Google'ın üstün teknolojisinden oldukça nasiplenmiş olan Google Pixel C, 2560 x 1800 çözünürlüğe, 10.2 inch boyuta ve 500$ fiyata sahip olacak. 3GB RAM'i bulunacak olan tablet, halka açık alanlarda kullanılabilmesi için maksimum aydınlık sınırı oldukça artırılmış bir tablet. Bu nedenle nerede olursanız olun Google Pixel C'yi istediğiniz gibi kullanabileceksiniz. Android 6.0 işletim sistemine sahip olacak olan tablet, yüksek fiyatına rağmen gerçek bir oyun deneyimi arayanların düşünmesi gereken bir cihaz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0