• Anasayfa
  • Mobil
  • 2016 YGS Sonuçlarını Mobil Uygulama Üzerinden Öğrenin!

2016 YGS Sonuçlarını Mobil Uygulama Üzerinden Öğrenin!

0
0
0
0
0
13 Mart tarihinde yapılan YGS’nin sonuçları, geliştirilen resmi mobil uygulama üzerinden öğrenilebilecek.
Hatırlıyorum da bizim zamanımızda (2005 / 06 yılları arasında) üniversite sınav sonuçlarını öğrenmek için internet başında saatlerimiz heba olurdu. Bir ton insan aynı anda tek bir siteye girip sınav sonuçlarını öğrenmek isteyince yetersiz olan altyapı bu yükü kaldırmıyordu ve sonuçları saatler süren beklemeden sonra öğrenebiliyorduk. Şimdi ise geliştirilen mobil uygulama sayesinde sonuçlar birkaç saniye içerisinde öğrenilebiliyor.

ÖSYM’nin geliştirdiği bu mobil uygulama, 25 Mart tarihinde güncellenerek YGS 2016’nın sonuçlarına ulaşılmasını sağlayacak. YGS dışında ALES, ALS, TUS, DGS, YDS, LYS gibi sınavların sonuçlarını da yine bu uygulama üzerinden öğrenebilirsiniz.
 

 Peki sonuçlar nasıl öğrenilecek?

Mobil uygulamayı indirdikten sonra T.C. kimlik numaranız ve şifrenizi girerek giriş yapın. Uygulama içerisinde ‘Sınavlar’ başlığı altında YGS - 2016’yı göreceksiniz. Üzerine tekrar bir dokunuş yaptığınızda aylarca, belki de yıllarca hazırlandığınız sınavın sonucunu öğrenmiş olacaksınız.iOS ve Android platformları için geliştirilen uygulamanın indirme bağlantılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
 
  ÖSYM Mobil
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0