• Anasayfa
  • Mobil
  • 2016 Yılının En Çok İndirilen 10 Mobil Oyunu Açıklandı!

2016 Yılının En Çok İndirilen 10 Mobil Oyunu Açıklandı!

24
14
10
8
8
Sensor Tower, 2016 yılında en çok indirilen 10 mobil oyunun listesini açıkladı.
Mobil dünyasıyla ilgili farklı hizmetler sunan Sensor Tower, 2016 yılının ilk çeyrek raporunu yayınladı. Mobil uygulamalarla ilgili istatistikler tutan şirket, bu yıl içerisinde en fazla indirilen 10 mobil oyunu, rakamlarıyla birlikte yayınladı.

Aslında listede yalnızca oyunlar bulunmuyor fakat listenin büyük bir bölümünü oyunlar kaplayınca biz de bunun üzerinde biraz duralım istedik.

Sensor Tower’ın paylaştığı rakamlara göre bu yıl indirilen uygulamalar, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %8,2 oranında artış göstermiş (toplam 17,2 milyar). Listenin başında ise 6,65 milyar uygulama ile oyunlar yer alıyor.

Oyunlar arasında da oranlar iOS ve Android olmak üzere ikiye ayrılıyor. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre bu yıl iOS oyunlarının indirilmesinde %14’lük bir büyüme yaşanmış, Android’de ise bu oran %1’e bile ulaşamamış. Buna rağmen 1,95 milyar indirme sayısı elde eden iOS’e göre çok daha fazla (4,7 milyar) oyun indirilmiş.Mobil oyun dünyasında ülke olarak hala istenilen seviyeye gelmiş değiliz fakat yine de güzel gelişmeler olmuyor değil. Örneğin geçtiğimiz yıl en çok indirilen mobil oyunlar arasında yer alan 1010’un yapımcısı Gram Games, yeni oyunu Merged ile ilk 5 günde 1 milyona yakın indirme elde etmişti. Bunun dışında Traffic Rider’a da dikkat çekmemek ayıp olur. Soner Kara’nın geliştirdiği mobil oyun, bu yıl da en çok indirilen oyunlar sıralamasında 6. sırada yer alıyor.

Elbette Online Kafa Topu… Bu yıl Hollanda’ya açılan mobil oyunumuz, daha ilk günden en çok aranan ve indirilen oyunlar arasına girmeyi başarmıştı. 

Şimdi bu yıl en çok indirilen mobil oyunlara sırasıyla bir bakalım:
 

 Piano Tiles 2


 
  Piano Tiles 2 İndir

 Candy Crush Jelly Saga


 
  Candy Crush Jelly Saga İndir

 Color Switch


 
  Color Switch İndir

 Clash Royale


 
  Clash Royale İndir

 Subway Surfers


 
  Subway Surfers İndir

 Traffic Rider


 
  Traffic Rider İndir

 Clash of Clans


 
  Clash of Clans İndir

 My Talking Tom


 
  My Talking Tom İndir

 Candy Crush Saga


 
  Candy Crush Saga İndir

 Temple Run 2


 
  Temple Run 2 İndir

24
14
10
8
8
Emoji İle Tepki Ver
24
14
10
8
8