• Anasayfa
  • Mobil
  • DSLR Kalitesinde Çekim Sunan 20MP'lik iPhone Kamera Aparatı: DxO One

DSLR Kalitesinde Çekim Sunan 20MP'lik iPhone Kamera Aparatı: DxO One

0
0
0
0
0
Apple kamera konusunda oldukça iddialı reklam yapsa da bi DSLR kalitesi yakalayamadığı biliyoruz. Ancak bu 20MP çözünürlüğündeki DxO One adlı kamera aparatı size iPhone ile DSLR çekimi yapmanızı sağlayacak.
Telefon firmalarının cihazları konusunda en çok yaşadığı çekişmeler genellikle kamera konusunda olur. iPhone 6, LG G4, Sony Xperia Z3 (ve Z3+) ve tabiki Samsung Galay S6'nın kıyasıya çekiştiği bu yarışta iPhone'u açık ara öne geçirecek bir aparat üretildi.

Bu telefonların hepsinin çok iyi çekimler yapabildiğini biliyoruz. Ancak DxO One adlı kamera aparatı iPhone'a 20MP çözünürlüğünde bir kamera ekleyarek DSLR kalitesinde çekimi iPhone ile yapmanızı sağlayabiliyor. Yani gerçekten ciddi derece önemli bir artı sağlayacak.

DxO Labs firması tarafından üretilen One adlı kamera aparatı 1 inç büyüklüğünde CMOS BSI sensörü barındırıyor. f1/8'e eşdeğer 32mmlik lenslere sahip olan kamera 6.9cm uzunluğa ve 108gr ağırlığa sahip. Yani cebinize de rahatlıkla sığabilecek bir boyutta.Küçük bir LCD ekranını da bulunan DxO One, lightning girişi bulunan tüm iPhone ve iPad modelleri ile çalışabiliyor. Bu girişe taktığınızdan itibaren de 60 derecelik dönüş açısı kazanan kamera iPhone'unuza yükleyeceğiniz iOS uygulaması ile beraber tam bir DSLR kamera gibi çalışabiliyor.Uygulaması ise diyaflam açıklığını (f/1.8 - f/11), çekim hızını (15s - 1/8000s), ISO değerini (100 - 51200), ve modlarını (sahne, hız, diyafram öncelikli, manuel) rahatlıkla istediğiniz şekle getirmenize olanak tanıyor.1080p/30fps ve 720p/120fps video çekimi, RAW ve JPEG formatında ortak çekim gibi detayları bulunan DxO One'da çekeceğiniz fotoğrafları isterseniz kameraya takabileceğiniz MicroSD karta, isterseniz de iPhone'unuzun galerisine kaydedebilirsiniz.Son olarak Amerika'da 600 Dolar fiyata sahip olan bu kamera, Avrupa'da ise 649 Euro fiyat etiketi bulunduracak. DxO One hakkındaki detaylı bilgiye, satın alım işlerine ve yukarıda gördüğünüzden daha fazla çekilen kamera örneklerine buradan ulaşabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0