• Anasayfa
  • Mobil
  • 360 Derece Kavisli Ekrana Sahip iPhone Göründü!

360 Derece Kavisli Ekrana Sahip iPhone Göründü!

1
0
0
0
0
iPhone 7 dedikoduları devam ederken Apple cehpesinden gelen bir haber oldukça ilginç bir tasarımı ortaya çıkardı. Tamamen camdan tasarlanan, 360 derece kavisli ekrana sahip iPhone'un ilk çizimlerine birlikte göz atalım.
Dün akşam gerçekleşen iOS 10 tanıtımından sonra tüm gözler tekrar yeni iPhone modellerine çevrildi. Eylül ayına kadar en büyük merak konularından biri olan iPhone 7 hakkında her geçen gün yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Koyu Mavi renkli iPhone iddialarını buradaki haberimizde sizlere aktarmıştık. Bu haberimize konu olan ise henüz patent aşamasındaki bir tasarım.

 360 Derece Kavisli Ekran

Patentlyapple.com sitesinin haberine göre, Cupertinolu şirket herkesi çok şaşırtacak bir tasarımın patentini aldı. Bugüne kadar örneklerini gördüğümüz kıvrılabilir, kavisli ekranlara hiç yanaşmayan Apple, yine farklı bir yaklaşım ile ortaya çıktı. 360 derece kavisli ekrana sahip bir cihazı patentleyen şirket, bambaşka bir kullanıcı deneyimi üzerine çalışıyor olabilir.

 iPhone 10. Yıl Özel Sürümü Mü Geliyor?

Eldeki çizimler “sarım ekran” şeklinde tabir edilen dışarıya doğru bombeli bir iPhone tasarımına işaret ediyor. Tamamı camdan olacak cihazın 360 derece olması da ayrıca dikkat çekiyor. 46 yeni patentten biri olan 360 derece sarım ekranlı iPhone’un 2017 yılında tanıtılacak 10. yıl özel sürümü olması da ihtimaller arasında. Ortaya çıkan çizimlerde tamamen yok edilmiş çerçeveler ve ortadan kaldırılmış ana ekran tuşu dikkat çekiyor. Apple’ın tasarımda köklü bir değişiklik yapmayı arzuladığı bilinen bir durum. Bunu 2017’deki 10. yıla yetiştirip yetiştiremeyeceği ise belirsiz.

 Tüm Patentlenen Teknolojiler Kullanılıyor Mu?

Apple’ın çok sayıda tasarımı patentlediği ancak sadece küçük bir kısmını kullandığını da söyleyebiliriz. Bu nedenle, görsellerdeki bir tasarımın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini kestirmek çok zor. Bakalım Apple iPhone’un 10. yılında yeni bir devrim gerçekleştirebilecek mi?
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0