• Anasayfa
  • Mobil
  • 3D Touch Teknolojisi Ağırlık Ölçmekte Kullanabilecek!!

3D Touch Teknolojisi Ağırlık Ölçmekte Kullanabilecek!!

0
0
0
0
0
3D Touch Teknolojisi Ağırlık Ölçmekte Kullanabilecek!!
3D teknolojisinin kullanım alanlarına bir yenisi daha eklendi. Artık bu teknoloji kullanılarak nesnelerin ağırlığını ölçebileceğiz.
Apple'ın her sene düzenlediği lansmanında birçok cihazı ve teknolojiyi tanıttığını gördük. Bunlardan birisi olan 3D Touch teknolojisi, dokunmatik ekranı olan cihazların kullanıcının dokunma şiddetini ölçebilmesini sağlıyor. Adında bulunan "3D"den de anlayabileceğiniz gibi 3 farklı dokunma çeşitini algılayabilen bu teknoloji, birçok uygulama ve oyunla uyumlu olarak çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Android cihazlarının da kullanıcağı bildirilen bu teknolojinin kullanım alanlarına yenilerinin eklenmesi sürüyor. 3D Touch ile kullanılan uygulamalara ve oyunlara göre çok daha yararlı olan bu yeni özellik sayesinde 3D Touch bulunan cihazlar, dokunmatik ekran alanlarına sığabilen nesnelerin ağırlıklarını ölçebilecekler. Geliştirici Simon Gladman tarafından bugün tanıtılan ve nesnelerin ağırlıklarını ölçebilen bu uygulamanın ismi "Plum-O-meter".
 

Plum-O-meter şu an App Store'da bulunmuyor çünkü bu uygulama direkt olarak telefonun işletim sistemi verilerini kullanıyor. Apple'ın yanı sıra, iPhone'dan birkaç hafta önce "Force Touch" teknolojisi bulunan bir telefonu yayınlamış olan Huawei, bu telefonlarında ağırlık ölçümünün yapılabildiği bir uygulamaya sahip.

Kaynak: 9to5mac 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0