• Anasayfa
  • Mobil
  • 4.5G Yarın Geliyor! İyi Hoş Ama Kotalar Ne Olacak?

4.5G Yarın Geliyor! İyi Hoş Ama Kotalar Ne Olacak?

0
0
0
0
0
4.5G Yarın Geliyor! İyi Hoş Ama Kotalar Ne Olacak?
4.5G heyecanı tüm Türkiye'yi sardı. Herkes süper hızlı mobil internetin sabırsızlığını yaşarken, en merak edilen konuların başında mevcut kotaların yeni hıza yetip yetmeyeceği konusu geliyor. 
4.5G heyecanının herkesi sardığı şu dakikalarda kafaları karıştıran konulardan biri de 4.5G hızıyla birlikte ortaya çıkacağı düşünülen kota sorunu. Evet, mobil internet hızı artıyor ve bu da bize daha az sürede daha fazla veri akışı imkanı sağlıyor. Eğer bu hıza kapılıp internetteki veri alışverişimizi 2-3 katına çıkarırsak bizi çok mutlu günlerin beklediğini söylemek güç. 

 Yüksek Veri Alışverişine Dikkat!

Yani, 4.5G ile 1 saniyede şarkı indirilebiliyor diye her dakika 60 şarkı indirirseniz kısa bir süre içinde  şarkı indiremez duruma gelmeniz mümkün. Çünkü, operatörlerin 4.5G tekliflerine bakıldığında genellikle kotanın 15 GB ile sınırlı tutulduğunu görüyoruz. Türk Telekom ve Vodafone’dan farklı olarak Turkcell’in teklifleri arasında 50GB’a kadar kotalı 4.5G teknolojili paket bulmak mümkün. 

Dikkat! Videodaki hız tam bir kota katili olabilir!

 Hangi Operatör Ne Kadar Kota Sunuyor?

Öyle ya da böyle her 3 operatörün tekliflerinde de bir kota sınırı olduğu kesin ve bu da bizim daha dikkatli davranmamızı gerektiriyor. Artan hızın büyüsüne kapılıp daha fazla internet kullanmanız halinde kota sorununun ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bu duruma karşı operatörlerin cazip kampanyaları da yok değil. Bazı operatörlerler 4.5G şerefine ücretsiz kota sunarken, bazı operatörler mevcut tariflerin kotalarını ikiye katlıyor. Tüm bu kampanyaları ve 4.5G tarifelerini buradaki haberimizde bulabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0