4-inçlik Yeni iPhone'un Adı Yine Değişti!

0
0
0
0
0
Apple'ın merakla beklenen 4-inçlik yeni iPhone'u üçüncü kez ismini değiştirdi. Sanırız bu sefer telefonun gerçek ismi kesinleşti.
iPhone 5s ve 5c'nin ardından telefonlarında daha büyük ekran boyutu prensibini benimseyen Apple, yine de eski iPhone severlerin gönlünü almak, hem de biraz daha uygun bir fiyata iPhone üreterek kullanıcı profilini genişletmek adına düğmeye basmıştı.

Apple'ın bu hamlesinden sonra karşımıza 4-inçlik ekranı ile yeni bir iPhone çıkmıştı. Telefonun nasıl özellikler barındıracağı konusunda pek çok detaylı haber yaptık. Yani yeni gelecek bu iPhone hakkında çoğu şey biliyoruz diyebiliriz. Fakat tek bir şeyden emin değiliz; telefonun adı.Bu 4-inçlik telefon ilk ortaya çıktığında ''iPhone 6c'' adı ile anılmaya başlanmıştı. Hatta bizde o dönem yaptığımız haberlerde bu adı kullanmıştık. Sonrasında ise China Mobile, şirket bazında yayınladığı 2016 yol haritasında telefondan ''iPhone 7c'' olarak bahsetmişti. Tam biz ''tamamdır sonunda 7c oldu'' diyorduk ki, bir anda telefonun ''iPhone 5se'' adıyla geleceği haberleri patlak verdi.

Hem de bu ''5se'' olayı, önceki isimlere göre çok daha yüksek sesle konuşulmaya başlanmıştı. Yani biz yine ''bu sefer son'' demiştik; fakat yanılmışız. Bugün çıkan sızıntılara göre telefonun adı sadece ''SE'' şeklinde olacak. Yani çoğu iPhone kullanıcısının söylediği ''5 ne alaka?'' olayı Apple'a da mantıklı gelmiş gibi.Eğer bu haber doğru ise yeni iPhone SE, 2007 yılından bu yana ilk kez isminde bir sayı barındırmayan iPhone modeli olarak da tarihe geçecek. Telefonun beklenen bütün özellikleri ve çıkış tarihi hakkında bilgi verdiğimiz haberimize buradan göz atabilirsiniz (bu arada o zamanlar telefonun adı 5se olarak lanse edildiğinden biz de haberde 5se kullanmışız. Yapacak bir şey yok, sağlık olsun).

Kaynak: PhoneArena
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0