• Anasayfa
  • Mobil
  • 4 Kullanıcıdan 1'i İndirdiriği Uygulamayı Sadece Bir Kez Kullanıyor

4 Kullanıcıdan 1'i İndirdiriği Uygulamayı Sadece Bir Kez Kullanıyor

0
0
0
0
0
Mobil uygulama mağazaları her geçen gün şişmeye devam ediyor. Ancak mobil kullanıcıların uygulama kullanımı düşüşte.
Mobil cihaz sektörü geliştikçe mobil cihazların vazgeçilmezi olan uygulamalar da her geçen gün inanılmaz bir sayıda artmaya başladı. Bugün Apple'ın App Store'unda 1.5 milyon, Google'ın Google Play mağazasında ise 2 milyondan fazla uygulama mevcut.

Ancak kullanıcıların indirip düzenli şekilde kullanıdıkları uygulama sayısı, mağazalardaki uygulamalara kıyasla oldukça düşük. Yapılan araştırmalara göre insanlar indirecekleri mobil uygulamaları seçerken kullanışlı ve basit olmalarını göz önüne alıyor. Fakat yeni bir araştırma, mobil kullanıcıların uygulamalar konusunda pek de 'hevesli' olmadığını göstermekte.Localytics tarafından 37,000 uygulama üzerinden yapılan araştırmaya göre uygulama kullanıcılarının sayısı bir sene içinde %34'te %37'ye çıkmış durumda. Tabi bu artış sizleri yanıltmasın. Zira araştırma, kullanıcıların %62'sinin bir uygulamayı en fazla 11 kez kullandığını da belirtmekte.

Ayrıca kullanıcıların uygulamalara 'tanıdıkları şansta' da bir düşüş var. İki sene önceye göre indirdikleri uygulamaları birkaç kez kullanıp telefonlarından silen kullanıcıların sayısında %3, indirdiği uygulamayı sadece bir kez kullanan kullacıların sayısında ise %2 artış var. Tabi bu sayılar az gelebilir ancak iki sene içinde artan uygulama sayılarını da göz önüne aldığımızda durum biraz ciddi gibi; kullanıcılar yeni uygulamalara pek de sıcak yaklaşmıyor.Araştırmada ortaya çıkan bir başka sonuca göre yeni bir uygulama en fazla kullanıcıyı indirilme sayısı artıp yükselişe geçtiği evrenin ortasında yaşıyor. Araştırmanın en can alıcı noktası ise uygulamayı sadece bir kez kullanan kullacıların sayısında. 2 sene içinde %3 artış göstererek %23'ya yükselen bu değer şu anlama geliyor; 4 kullanıcıdan 1'i indirdiği uygulamayı sadece bir kez kullanıyor.

Peki uygulama kullanımı konusunda sizler nasıl mobil kullanıcılarsınız? Bir kez kullanıp silenlerden mi, birkaç kez kullanıp 'öyle telefonda dursun' diyenlerden mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0