• Anasayfa
  • Mobil
  • 5.5 inç Apple'ı Kesmedi, iPhone Ekranı Daha Da Büyüyor!

5.5 inç Apple'ı Kesmedi, iPhone Ekranı Daha Da Büyüyor!

0
0
0
0
0
iPhone 6 ve 6 Plus ile 4.7 ve 5.5 inç büyüklüğünde ekranlara terfi eden Apple gözünü daha yukarılara dikti. Son iddialar, gelecek iPhone modellerinde daha büyük ekran seçeneğine yer verileceği yönünde.
Steve Jobs döneminde ekran büyüklüğü konusunda oldukça tutucu olan Apple, günümüzde bu alanda rakiplerinden geri kalmıyor. Bildiğiniz gibi, 2014 yılında iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri ile o güne kadar ki en büyük ekranlı iPhone’lar tanıtılmıştı. 4.7 inç büyüklüğündeki ekranı “standart ekran boyutu” olarak kabul eden Apple, 5.5 inç ekrana sahip “phablet” sınıfı bir modelden de geri durmamıştı.

 Apple Yeni Sürpriz Mi Hazırlıyor?

Açıkçası, iPhone 6 Plus piyasaya çıkmadan önce Apple’ın 5.5 inç ekranlı bir iPhone modeli tanıtacağı yönündeki iddialara şahsen ben pek katılmıyor ve böyle bir cihazın çıkacağına ihtimal vermiyordum. Sonuç olarak, böyle düşünen herkes gibi yanıldım ve Apple’ın pazardaki büyük ekran talebini kabul ettiğini gördük. Şimdiki iddialar ise, Cupertinolu şirketin ekran büyüklüğü konusunda bir adım daha ileri gideceği yönünde.

 5.8 inç Ekranlı iPhone Pro Gelebilir

Birkaç gün önce yayınlanan buradaki haberimizde, Apple’ın OLED ekranlı iPhone’a geçmeye hazırlandığı ve bu konuda Samsung ile anlaşma sağladığı yönündeki iddiaları duyurmuştuk. Yeni iddialar da aslında bu haber ile ilgili… Digitimes’ın haberine göre, OLED ekrana geçiş sırasında Apple sadece ekran teknolojisini değil, ekran büyüklüğünü de değiştirecek. Söylentiler 5.8 inç büyüklüğünde OLED ekranların 2017 yılında iPhone’da kullanılacağı yönünde. Buna rağmen, 5.8 inç ekranlı iPhone’un “iPhone Pro” olarak mı adlandırılacağı yoksa mevcut modellerde mi kullanılacağı henüz net değil. Muhtemelen “Pro” eklentili yeni bir iPhone modelini 2017 yılında göreceğiz…
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0