• Anasayfa
  • Mobil
  • 5G Testlerine Nokia da Katıldı: Yeni Rekor Geliyor Mu?

5G Testlerine Nokia da Katıldı: Yeni Rekor Geliyor Mu?

0
0
0
0
0
Birleşik Devletleri'nin en büyük operatörlerinden biri olan AT&T gelecek nesil mobil iletişim standartlarını test etmeye çoktan başladı. İlk test sürecini tamamlayan şirket 2. aşamada Nokia ile ilerleyecek.
Biz henüz 4.5G’ye alışmışken Birleşik Devletler 5G için çalışmalara çoktan başladı. Ülkedeki büyük operatörlerden hem AT&T hem de Verizon bir süredir bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz Şubat ayında yeni nesil iletişim teknolojisi alanında test sürecini başlattığını duyuran AT&T ilk faz denemeleri tamamladı.

 Hedef Daha Fazla Hız!

Şubat ayında gerçekleşen 5G denemelerinin ilk aşamasında Ericsson ile çalışan AT&T, 10 Gpbs bağlantı hızına ulaşıldığını duyurmuştu. Gelecek nesil işetişim standartlarının denemelerinde Nokia ile devam edileceği açıklandı. İki şirketin daha yüksek hızlara ulaşmaya çalışacağı düşünülüyor. Finlandiyalı telekomünikasyon şirketi Nokia’nın AT&T’nin denemeleri için test ekipmanlarını sunacağı gelen bilgiler arasında.

 5G Standartları Belirleniyor

Operatörlerin çalışmaları devam etse de 5G standartları henüz oluşmuş durumda değil. Her operatör ve üretici daha yüksek hızlara erişmek için kendi geliştirdiği yöntemleri uyguluyor. Yapılan bağımsız çalışmalar tıpkı 4G, 3G ve 2G’de olduğu gibi ortak kabul gören belirli standartların oluşmasını sağlayacak. Bakalım 5G için kabul gören standartlar ne zaman ortaya çıkacak?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0