• Anasayfa
  • Mobil
  • Windows Phone'un İnstagram'ı 6tag, 5.0 Sürümüne Güncellendi

Windows Phone'un İnstagram'ı 6tag, 5.0 Sürümüne Güncellendi

1
1
0
0
0
Windows Phone kullancıları arasında efsaneleşen Rudy Huyn tarafından geliştirilen Instagram istemcisi 6tag, 5.0 versiyonu ile daha iyi performans sunuyor.
Rudy Huyn adını eminim birçoğunuz duymamıştır. Duyanlar ise %90 Windows Phone kullanıcılarıdır. WP platformunda ayrı bir değeri olan Huyn, bir Windows mobil geliştiricisi ve artık pek olmasa da WP platformundaki uygulama sıkıntılarını kendi geliştirdiği istamciler ile kapatmaya çalışan bir sevdalı olarak söyleyebiliriz.

Huyn'un belki de WP tarafında en çok tutulan istemcisi olan 6tag, Instagram'ı WP platformuna gelmeden çok önce getirmesi ve stabilitesi ile gözde bir uygulama olarak söylemekte fayda var.Şu anda Instagram resmi olarak da WP platformunda yer alıyor ama çıkalı aylar olmasına rağmen hala beta sürümünde ve Instagram gelişticileri zahmet edip tam sürüme yükseltemediler. Video desteği sunmayan ve birçok eksiği bulunan resmi uygulama şu anda 0.4.2.0 sürümünde. Yani olması gereken halinin %50si bile tamamlanmamış. %42 diyebiliriz sürüm kodundan yola çıkarak.Fakat Rudy Huyn tarafından geliştirilen 6tag şimdiden v5'e yükseldi bile. Instagram'a son olarak eklenen 3 yeni filtreyi, telefondan video ekleme ve Instagram'dan video indirme gibi özellikleri kazanan 6tag emoji desteği de kazanarak bulut servislerinden bile video ekleme özelliği ile ciddi bir gelişme kazandı.

Eğer WP kullanıp hala bu 6tag'i kullanmayanlarınız varsa Instagram konusunda çile çekiyorlar demektir, uygulamayı da aşağıdaki bağlantıdan telefonunuza indirebilirsiniz.
 
  6tag for Windows Phone İndir

1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0