• Anasayfa
  • Mobil
  • ABD Senatosu BlackBerry Kullanmaktan Vazgeçiyor

ABD Senatosu BlackBerry Kullanmaktan Vazgeçiyor

0
0
0
0
0
Gün geçtikçe eski gücünü kaybeden Blackberry bir sürprizle daha karşılaştı. Artık ABD senatosu Blackberry'nin telefonlarını kullanmayacak.
Bir dönemin Apple'ı olan Blackberry ilerleyen zamanla eski gücünü kaybetmiş ve artık son kullanıcı tarafından neredeyse tercih edilmez olmuştu. Son günlerde şansını Android cihazlarla tekrar tekrar deneyen Blackberry artık kendi platformundan vazgeçmek üzere. Bugün Blackberry en sadık müşterisi olan ABD senatosunu da kaybetti.

Blackberry'nin ciddi düşüşler yaşamasına rağmen en güvenli platformu sunduğu için ABD senatosu ve birçok devlet başkanı Blackberry kullanmayı tercih ediyordu ancak Blackberry'nin satışları düştüğü için Android'e yönelmesi ve şirketlerin Blackberry'ye ait olan platforma destek vermeyi bırakmaya başlaması artık eski Blackberry'nin sonunu getirdi.Daha önceden ABD Başkanı Barack Obama artık Blackberry kullanmayı bırakarak son derece güvenlik önlemleriyle Samsung Galaxy S4 cihazına geçmişti öyle ki bir akıllı telefon olmasına rağmen telefon akıllı olma özelliğini neredeyse kaybetmişti. Şimdi benzeri bir olay senatoda yaşandı ve ABD senatosu artık resmi olarak Blackberry'den vazgeçti. Senatonun Blackberry yerine hangi marka ve işletim sistemine yöneleceği bilinmiyor ancak ne olursa olsun Blackberry'nin sonunun iyiye gitmediği görülüyor. Senatonun Galaxy S6 ve iPhone SE modellerini tercih edebileceği konuşuluyor.

Bakalım 2016 yılı içinde sadece 3 ayda 640 milyon dolar zarar eden Blackberry iflas bayrağını mı kaldıracak yoksa eski gücüne geri dönebilecek mi?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0