• Anasayfa
  • Mobil
  • Acer, Windows 10 Mobile Kullanan Amiral Gemisi Telefonunu Duyurdu!!

Acer, Windows 10 Mobile Kullanan Amiral Gemisi Telefonunu Duyurdu!!

0
0
0
0
0
Acer Windows 10 Mobile işletim sistemi kullanan telefonunu duyurdu. "Jade Primo" model ismine sahip olan bu telefonun Windows 10 Mobile işletim sistemini kullanmak isteyenlerin listesine ekleneceğinden şüphemiz yok.
Acer bugün yaptığı basın toplantısıyla birlikte birkaç cihazını duyurdu. Iconia One 8 isimli tabletin de aralarında bulunduğu bu cihazlardan birisi de Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip olan Jade Primo. Mobil cihazlar sektöründe varlığını fazla hissettirmemesine rağmen bu çeşit cihazlarını piyasaya sürmeye devam eden Acer, aslında Jade Primo'yu Eylül ayında basınla paylaşmıştı. Elbette o zaman üretimi tamamlanmamış olan Jade Primo, ilk defa çalışır haldeyken basınla paylaşıldı.

Alışılmadık şekilde Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip olan Jade Primo (Microsoft ve Microsoft'un sahip olduğu Lumia dışındaki markaların Windows 10 Mobile işletim sistemine sahip olan telefon üretmesi gerçektende alışılmışın dışında bir durum) yeni işletim sisteminin yanı sıra oldukça gelişmiş özelliklere de sahip. 5.5 inch 1080p AMOLED ekrana sahip olan akıllı telefon, Qualcomm Snapdragon 808 işlemciye ve 3 GB RAM'e sahip. Bu özelliklerinin yanı sıra 21 MP arka,  8 MP ön kameraya sahip olan Jade Primo, oldukça iyi fotoğraflar çekebiliyor. 32 GB depolama hazısına sahip olan telefonun gizli bir soğutma sistemi kullandığı da belirtildi (umarım ki Snapdragon işlemciyi kaldırabilecek bir soğutma sistemidir).

Jade Primo'nun bir diğer ilginç özelliği de telefonun Windows 10 Continuum özelliğine sahip olması. Yani bu akıllı telefon birkaç özel aksesuar kullanabilir, ek bir monitöre bağlanabilir ve hatta kurulacak bir sistem sayesinde bilgisayar benzeri büyük bir sistemin kalbi haline gelebilir. Windows 10 Continuum'un bazı kişiler tarafından kullanılması, Acer'a müşteri kazandırabilir.

2.5D Gorilla Glass'a ve ince, fakat dayanıklı tasarıma sahip olan Jade Primo, Şubat ayından itibaren Avrupa'da satışa sunulacak. Telefonun fiyatının 620 dolar olması bekleniyor, yani yaklaşık 2100-2200 TL'ye alıcı bulacaktır.Kaynak: DigitalTrends 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0