• Anasayfa
  • Mobil
  • Adobe Lightroom Artık Sadece Mobil Cihazlarınızla Çalışabiliyor!

Adobe Lightroom Artık Sadece Mobil Cihazlarınızla Çalışabiliyor!

0
0
0
0
0
Adobe Lightroom bir photoshop uygulamasında bulunan neredeyse bütün özellikleri mobil cihazlarınızdan gerçekleştirebilmenizi sağlıyor.
Fotoğrafçılıkla ilgilenen veya ilgilenmeyen herkes hayatının bir bölümünde photoshop uygulamasına ihtiyaç duymuştur. Oldukça karmaşık olan ve kalitelileri pahalı olan photoshop uygulamaları, bu sorunlarına ek olarak mobil cihazlarda kullanılamıyordu. Photoshop konusunda öncü markalardan birisi olan Adobe, bir süre önce photoshop'un bu sorununa çözüm getirebilecek bir uygulama yayınlamıştı; Adobe Lightroom.

Adobe Lightroom mobil cihazlarınızdan neredeyse bütün photoshop özelliklerini kullanabilmenizi ve fotoğraflarınızı özelleştirmenizi sağlıyor. Uygulama yeni olarak piyasaya sürülmüş değil, fakat Lightroom yayınlandığından beri sadece bilgisayarınızda bulunan bir uygulamanın açılması ve Cloud eşleştirmesi ile kullanılabiliyordu. Adobe'nin bugün yaptığı açıklamaya göre uygulama artık tek olarak çalışabilecek, hatta uygulamayı kullanmak için Adobe ID'sine ihtiyacınız bile olmayacak.Şu an uygulama sadece iOS işletim sistemlerinde tek olarak kullanılabiliyor, yani Android işletim sisteminde hala bilgisayar bağlantısına ihtiyaç duyuyor. Adobe yakında Android işletim sistemine de bu desteğin sunulacağını belirtti. Ayrıca photoshop uygulamasındaki bu köklü değişikliğe ek olarak, uygulamaya Dehaze filtresi, birkaç yeni araç ve uygulama içerisinden fotoğraf çekilebilmenizi sağlayan bir özellik getirildiği de duyuruldu.Adobe Lightroom şu an App Store'da ücretsiz. Uygulama Android işletim sisteminin mağazası olan Google Play Store'da da ücretsiz olarak indirilebiliyor fakat photoshop uygulamasının tek başına çalışabilmesi yeniliğini daha almamış olan Android'e bir indirme ücreti gelir mi bilinmez.

Kaynak: LifeHacker 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0