• Anasayfa
  • Mobil
  • Afrika'nın İlk Firefox OS Telefonu "Orange Klif" Oldu

Afrika'nın İlk Firefox OS Telefonu "Orange Klif" Oldu

0
0
0
0
0
Mozilla tarafından geliştirilen mobil işletim sistemi olan Firefox OS, mobil operatör firması Orange ile ortaklaşa üretilen Orange Klif telefonuyla beraber Afrika'ya giriş yaptı.
Son dönemde alttan alttan genişlemeye devam eden Mozilla'nın mobil işletim sistemi olan Firefox OS, Orange Klif telefonu ile Afrika'ya da giriş yaptı.

Mobil operatör firması olan Orange ile ortaklaşa çalışma ile üretilen Orange Klif, Afrikalı kullanıcılara yönelik giriş seviyesi bir telefon olarak dikkat çekiyor.3.5 inç gibi günümüzdeki cihazlara göre oldukça küçük bir ekrana sahip olan Klif, 320 x 480 piksel çözünürlüğe sahip. 1GHz hızındaki bir işlemci ve 256MB RAM ile gelen bu cihaz, 512MB da arttırılabilir depolama alanına sahip bir şekilde geliyor.

2MP arka kamerası bulunan cihazda tahmin edebileceğiniz gibi bir ön kamera bulunmuyor. 1300 mAh da bataryası bulunan Orange Klif, ilk olarak Madagaskar'da satışa çıktı.

Oldukça düşük özellikleriyle nasıl bir ilgi göreceği kestirilemiyor olsa da Firefox OS cihazlarının yavaş yavaş artmaya başlaması da ileride diğer mobil işletim sistemlerine gelen bir rakibin emeklemeleri olabilir.

Kaynak: Mozilla
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0