• Anasayfa
  • Mobil
  • Age of Empires Efsanesi Sonunda Mobil Platformlara Geldi!

Age of Empires Efsanesi Sonunda Mobil Platformlara Geldi!

6
3
2
2
1
Yılların eskitemediği, hala aktif olarak binlerce kişinin oynamaya devam ettiği efsanevi yapım Age of Empires sonunda beklendiği gibi mobil platformlardaki yerini aldı!
Şu anda bu haberi okuyanların %90'ının kesin oynadığından hatta hepsinin de kesin duyduğundan emin olduğum gelmiş geçmiş en efsane oyunlardan biri olan Age of Empires sonunda mobil platformlardaki yerini aldı.

Japonlar, Çinliler, Hunlar, Vikingler, Keltler (Hint-Avrupa), Franklar (Fransız), Britonlar (Britanya) ve Sasaniler olarak 8 ırk ve bu ırklara bağlı birer kahraman (hero) seçerek oynayacağınız oyunda maalesef Türkler yok. Yani o özlem duyduğunuzu düşündüğüm "Yaparım", "Emrin" gibi sözleri duyamayacağız. Ama belli olmaz, ileride güncelleme falan ile eklerler belki oyuna.Klasik bir Age of Empires yapısı ile şehrinizi kurup genişleteceğiniz oyunda savaşlar ise haritanın bir tarafındaki ırklara saldırmak yerine online saldırılar ile olacak. Yani Clash of Clans gibi bir yapımın Age of Empires olarak sunulmuş hali diyebiliriz. (Ancak burada bir hatırlatma yapalım, CoC'un atası da AoE'dir.)

Klab Games tarafından geliştirilen oyun tamamen ücretsiz olmasıyla dikkat çekiyor. Ancak oyun için satın alımlar da tıpkı diğer oyunlarda olduğu gibi sizi bir adım öne çıkartacaktır. Şu anda iOS ve Android platformuna gelen oyunda WP kullanıcıları için üzüntüyle o platformda olmadığını belirtmiş olayım.

Sonuç olarak AoE özleminiz ve o benim de acayip sevdiğim müziğini duymak isteyenler aşağıdaki bağlantıdan cihazlarına indirebilir.
 
  Age of Empires: World Domination İndir [ÜCRETSİZ]
 
6
3
2
2
1
Emoji İle Tepki Ver
6
3
2
2
1