• Anasayfa
  • Mobil
  • Akıllı Asistanlara Yönelik Yapılan Ankete Göre Lider Siri!

Akıllı Asistanlara Yönelik Yapılan Ankete Göre Lider Siri!

0
0
0
0
0
Akıllı asistanların yapabildikleri, bizlere sunabildikleri şeyler her geçen gün gelişmekte. Ancak görünen o ki zirvenin hala tek bir sahibi var; Siri.
Mobil cihazların gitgide akıllanması beraberin akıllı asistanların da yükselişe geçmesini sağlıyor. Bir süre önceye kadar piyasada ''akıllı asistan'' sıfatını taşıyan sadece Siri vardı. Ancak Cortana ile Microsoft cephesi, Google Now ile de Google yarışa dahil oldu.

Tabii bu durum yaşlı kurt olarak sayılabilecek Siri'yi pek etkilememişe benziyor. Zira, pek çok kullanıcının dahil olduğu bir ankette katılanlara akıllı asistanlarından ne derece memnun oldukları sorulmuş. Daha doğrusu kullanıcılardan akıllı asistanları değerlendirmeleri istenmiş. Şöyle ki, üç asistana da aynı sorular sorularak doğru ve tatmin edici cevap oranları hesaplanmış. Anket sonunda ciddi bir farkla galip gelen ise Siri olmuş. Verdiği cevapların doğruluğu ve tatmin ediciliği yönünden Siri %81 gibi ciddi bir başarı gösterirken Google Now %68, Cortana ise %57'lik oranda kalmış.

Aslında bu durumda Siri'nin sektörde ciddi bir deneyime sahip oluşunun önemi de oldukça fazla. Cortana ve Google Now ise henüz daha yolun başındalar. Yani onların da önünde katetmeleri gereken ciddi bir yol bulunmakta. Fakat şu an için lider Siri olarak görülmekte.

Experts Exchage sitesinde yapılan ankete buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak: 9to5mac
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0