Çim Kullanarak Akıllı Telefon Ürettiler

0
0
0
0
0
Çim Kullanarak Akıllı Telefon Ürettiler
Geliştiriciler doğada bulanan her şeyden akıllı cihaz üretmeye hazırlanıyor. İlk olarak çimlerin seçildiği projede, çim kokusunun insana verdiği huzuru sonuna kadar yaşatmaya kararlı olan geliştiriciler, artık geri dönüşümlü malzemeleri teknolojiye çevirebilecek. 
Geliştiriciler doğada bulanan her şeyden akıllı cihaz üretmeye hazırlanıyor. İlk olarak çimlerin seçildiği projede, çim kokusunun insana verdiği huzuru sonuna kadar yaşatmaya kararlı olan geliştiriciler, artık geri dönüşümlü malzemeleri teknolojiye çevirebilecek. 

Silikon materyalin üstüne gelen %100 geri dönüşümlü reçine ve reçinenin üstüne çimenlerin gelmesiyle birlikte ortaya çıkan bu akıllı telefon, metal, plastik gibi telefon kasalarının dışına çıkıyor. Plastik ve metale nazaran daha doğa dostu bir tutum sergileyen akıllı telefon, çevreci sivil toplum kuruluşları tarafından da oldukça olumlu karşılandı. Ekranı ve bileşenleri dışında tamamen farklı bir görünüme bürünen Nokia marka akıllı telefonun piyasada nasıl bir tepki göreceği merak konusu olurken, henüz seri üretime ne zaman geçileceği bilinmiyor.
 

Tamamen geri dönüşümlü malzemelerden üretilen akıllı telefon seri üretime çıkarsa teknoloji dünyasında yeni bir akım başlar desek herhalde abartmış olmayız. Yakın zaman içerisinde ayrıntılı özellikleri açıklanacak olan bu akıllı telefon piyasaya çıktığında sizce ne kadar ilgi görür?
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0