• Anasayfa
  • Mobil
  • Akıllı Telefon Dolandırıcılığına 28 Yıl Hapis İsteniyor

Akıllı Telefon Dolandırıcılığına 28 Yıl Hapis İsteniyor

0
0
0
0
0
Genellikle küçük çaplı uydu kanallarında yayınlanan petek bal ve akıllı telefon temalı reklamları bilmeyen yoktur. Bu sektördeki dolandırıcılığın tavan yapmasıyla birlikte ana haberlerin vazgeçilmezi haline gelen trajikomik olayları her gün televizyonlarda görmek artık pek şaşırtıcı değil.
Genellikle küçük çaplı uydu kanallarında yayınlanan petek bal ve akıllı telefon temalı reklamları bilmeyen yoktur. Bu sektördeki dolandırıcılığın tavan yapmasıyla birlikte ana haberlerin vazgeçilmezi haline gelen trajikomik olayları her gün televizyonlarda görmek artık pek şaşırtıcı değil.

Bu kanallarda 219 lira gibi sabit bir fiyatı olan ve içerisinden salatalık, elma, armut gibi ''yararlı besinlerin'' çıktığı, sözde akıllı telefonlar nedeniyle mağdur olan vatandaşlar haklarını mahkemede arıyor. Cumhuriyet Savcısı Ersin Akdere'nin hazırladığı iddianamede, Sebahattin Tatlılıoğlu, Kadir Evlice, Gül Ulutaş, Mehmet Zahir Taş isimli mağdurlar konuyla ilgili suç duyurusunda bulundu. Televizyondaki reklamlardan etkilendiklerini belirten mağdurlar, sipariş ettikleri telefonların kutularından oyuncak veya bozuk telefon çıktığını ve firmaya yapılan şikayetlerin dikkate alınmadığını söyledi. 

Şikayetler üzerine başlatılan soruşturmada sanıklardan Muhammet K. ile Eşref K'nin ifadeleri özetlendi. Muhammet K, firma sahibi olduğunu belirterek, "call center" yöntemiyle pazarlama yaptığını, posta çeki hesabının firmasına kayıtlı olduğunu ancak diğer şüpheliye vekalet verdiğini anlatan Muhammet K, mağdurların iddialarındaki akıllı telefonları satmadığını ama Tahtakale'den Çin malı akıllı telefonları alıp, isteyenlere sattığını iddia etti ve suçlamaları reddetti.Şimdi ise mağdurlar, sanık Eşref K. ve Muhammet K. hakkında açılan ve 8’er yıldan 28’er yıla kadar istenen davanın sonuçlanmasını bekliyorlar. Kim bilir belki de çıkacak olan karar Türkiye’de bu sektörün yaygınlaşmaması için caydırıcı olur.   
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0