Akıllı Telefon Pazarı Rekor Hızda Büyüyor

1
0
0
0
0
Akıllı Telefon Pazarı Rekor Hızda Büyüyor
Dünya genelinde akıllı telefon satışları 2013’ün 3. Çeyreğinde rekora ulaştı.
 
Her geçen gün daha da hareketlenen akıllı telefon pazarı tüm dünyada, 2013 yılının üçüncü çeyreğinde 250 milyon adede ulaşarak büyümesini sürdürürken her üç cihazdan birisinin de Samsung’a ait olduğu belirlendi.
Jupiter Araştırma Enstitüsü’nün açıkladığı rapora göre yıllık %49 ile büyüyen Pazar, bir önceki çeyreğe göre de %10’luk bir büyüme kaydetti.

Samsung, 85 milyonluk akıllı telefon satışı ile pastanın en büyük yüzdelik dilimine sahip olurken onu 33.8 milyon iPhone satışı gerçekleştiren Apple izledi. Her iki firma da geçen yılki satış oranlarını artırarak büyümelerini sürdürürken Nokia, kendisini pazarda var eden modeli Lumia ile 8.8 milyonluk satış rakamına ulaştı ve üçüncü en büyük akıllı telefon üreticisi haline geldi.

Yine Jupiter’den gelen araştırma sonuçlarına göre Samsung ve Apple, satışlarını %17 artırarak 2018 yılına kadar akıllı telefon pazarındaki lider konumlarını koruyacaklar.
Bu hareketli ve rekabetin yüksek olduğu pazarda elbette sadece kazananlar yok. BlackBerry satışları 3.7 milyona düşerken son çeyrekte Huawei, LTE ve LG’nin toplam satışı 37 milyon adette kaldı.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0