• Anasayfa
  • Mobil
  • Akıllı Telefon Pazarının Liderleri Android ve iOS

Akıllı Telefon Pazarının Liderleri Android ve iOS

0
0
0
0
0
Durdurulamaz boyuta gelen akıllı telefon savaşları sanılandan daha çekişmeli geçiyor. Gelen haberlere göre iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar piyasanın adını koymuş durumda. 
Durdurulamaz boyuta gelen akıllı telefon savaşları sanılandan daha çekişmeli geçiyor. Gelen haberlere göre iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar piyasanın adını koymuş durumda. 

Uzun süredir devam eden savaşların ortasına atlayan Microsoft, Windows Phone işletim sistemiyle bu rekabete dahil olmak istese de amacına ulaşamamış gibi görünüyor. Araştırma verilerine göre pastanın büyük payını yüzde 96,3’lük bir oranla Android ve iOS kendi arasında paylaşıyor. Geriye kalan yüzde 3,7’lik oranı ise diğer platformlar kendi aralarında paylaşıyor. Bu arada Android cihazların piyasadaki sayısal üstünlüğü unutmamakta fayda var. Açık kaynaklı işletim sistemi Android, özellikle Asya ülkelerinde birçok marka tarafından yüzlerce cihazda kullanılıyor. Sonu asla gelmeyecek olan rekabete ait detaylı raporu aşağıda inceleyebiliriniz. 

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0