Akıllı Telefonların Batarya Ömrü Uzuyor

1
0
0
0
0
Akıllı Telefonların Batarya Ömrü Uzuyor
Akıllı telefonların en önemli sıkıntısı hiç şüphesiz batarya sorunu. Gün içerisinde sıklıkla telefonunu kullanan kişilerin bataryalarını her gün düzenli olarak doldurmak zorunda kalıyor. İlerleyen teknoloji ile birlikte bu soruna çare bulunacağı kesin ve hatta bu çare muhtemelen bulundu bile
Akıllı telefonların en önemli sıkıntısı hiç şüphesiz batarya sorunu. Gün içerisinde sıklıkla telefonunu kullanan kişilerin bataryalarını her gün düzenli olarak doldurmak zorunda kalıyor. İlerleyen teknoloji ile birlikte bu soruna çare bulunacağı kesin ve hatta bu çare muhtemelen bulundu bile. Stanford'ta bataryaların daha uzun süre dayanması ile ilgili araştırmalar yapılıyordu ve bu araştırmalar yavaş yavaş sonuç vermeye başlamış.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda akıllı telefonların bataryalarından 10 kat daha uzun süre pil ömrüne ulaşılmış. Bunun için slikon desteği kullanılmış ancak bazen silikondan dolayı bataryalarda çatlamalar oluşmuş veya bataryada küçük çaplı zararlar meydana gelmiş. Bu sorunu çözmek için özel karbon zar kullanan bilim adamları yüzde yüz olmasada %97'ye varan başarım oranına ulaşmışlar. Henüz tamamlanmamış bir proje için %97'lik başarım oranı gerçekten çok yüksek ilerleyen zamanda ve hatta kısa bir zaman sonra bile daha uzun ömürlü bataryalara sahip olabileceğiz gibi görünüyor.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0