• Anasayfa
  • Mobil
  • Akıllı Telefonların Hızını 20 Kat Arttıran Yeni Bir Teknoloji Geliyor!

Akıllı Telefonların Hızını 20 Kat Arttıran Yeni Bir Teknoloji Geliyor!

0
0
0
0
0
Araştırmacıların yaptığı çalışmalar sonucunda akıllı telefonların daha hızlı olmasını sağlayan yeni bir teknoloji bulundu.
Şu bir gerçek ki satın aldığımız akıllı telefon ya da tabletler zaman içerisinde çeşitli nedenlerden dolayı aynı çalışma hızını koruyamıyorlar. Birçok nedene bağlı olan bu durumlar arasında cihazlarımızda kullandığımız flaş belleklerin kaliteli olmasının da önemli bir yeri bulunuyor. Hanyang Üniversitesi’ndeki bilim insanları, depolama alanıyla ilgili yaşanan yavaşlamanın önüne geçebilecekleri yeni bir teknoloji geliştirdiklerini duyurdular.

WALDIO (Write Ahead Logging Direct IO - ileriye yönelik doğrudan kayıt tutma) adındaki bu teknoloji, yazılması gereken veri miktarını en aza indirgiyor. Bu sayede depolama biriminin ömrü uzatılıyor, pil ömrü daha da uzun oluyor ve cihazınızın hızı artıyor. Araştırmanın başında bulunan Prof. You-jip Won, geliştirdikleri bu teknolojinin fiyatı düşük telefonlardaki flaş belleklerin pahalı olan modeller kadar uzun ömürlü olmasını sağladığını söylüyor.Telefonlarda yeni bir mod olarak sunulacak olan bu mod, akıllı telefonları 20 kata kadar hızlandıracak. Pil ömrünün de %39 oranında uzamasını sağlayacak. 

WALDIO teknolojisinin piyasadaki akıllı telefon ve tabletlere uyumlu olup olmadığı henüz bilinmese de teknolojinin detayları ortaya çıkmış durumda.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0