• Anasayfa
  • Mobil
  • Akıllı Telefonunuzdaki Sesli Asistanlara Yaptırabileceğiniz 8 Şey!

Akıllı Telefonunuzdaki Sesli Asistanlara Yaptırabileceğiniz 8 Şey!

0
0
0
0
0
Akıllı telefonların sesli asistanlarına alışmak başlagıçta biraz zor gelse de, alışkanlık kazanınca birçok işlem daha kolay halledilebiliyor. İşte asistanlara yaptırabileceğiniz 8 önemli iş...
Cihazınız ister iOS ister Android olsun, sesli kişisel asistanların yetenekleri her geçen gün artıyor. Başlangıçta sesli komut vermek tuhaf gelse de, bir kez alıştığınızda aslında birçok işlemi çok daha kolay yoldan gerçekleştirebildiğinizi fark ediyorsunuz. “Onunla uğraşacağıma kendim yaparım” demeden önce sesli asistanlara yaptırabileceğiniz 8 önemli işleme mutlaka göz atın… Eğer alışırsanız bunları tekrar kendiniz yapmak istemeyebilirsiniz.

 Mesaj Gönderme

Sesle mesaj göndermek aslında göründüğünden çok daha hızlı ve işlevsel. Belki monolog bir konuşma sürdürme size başlangıçta tuhaf gelebilir ama kısa cümleleri, özellikle acil ve zor durumlarda sesli asistanınıza söyleyerek, istediğiniz kişiye istediğiniz mesajı gönderebilirsiniz. Denediğinizde ne kadar hızlı olduğunu göreceksiniz.

 E-posta Göndeme

Benzer bir durum e-posta gönderme söz konusu olduğunda da geçerli. Kısa ama acil bir mail atmanız gerekiyorsa asistanınız bunu sizden daha çabuk yapacaktır.

 Sayaç Kurma

Belli bir süreliğine ilgilenmeniz gereken bir iş var ya da kısa bir süre sonra hatırlamanız gereken bir önemli konu var.. Unutma riskine karşı asistanınızdan sayaç çalıştırmasını isteyebiliriniz. “15 dakika sayaç başlat” gibi bir komut ile işlemi yapabilirsiniz. Böylece, kısa süreli işler için asistanınıza sizin için geri sayım başlatacaktır...

 Hatırlatıcı Ayarlama

Daha uzun süreli hatırlatıcı notları da asistanınıza kaydettirebilirsiniz. Ona tarih ve saatleri söyleyin sizin için bir hatırlatma ayarlasın. Bu işlemi asistanınızdan istemek kendinizin yapmasından kısa sürecektir.

 Randevu

Tıpkı hatırlatıcı gibi daha uzun süreli randevuları da asistanınızdan isteyebilirsiniz. Çok sayıda randevuyu tek tek elle girmek yerine asistanınızdan isteyerek zaman kazanabilirsiniz. Bunun için “Randevu ayarla… iş yemeği, perşembe saat 20” gibi anahtar kelimeleri kullanabilirsiniz.

 Evden Çıkmadan Hava Durumu

Ne giyeceğinize ya da dışarı çıkarken şemsiye alıp almamaya karar veremiyorsanız asistanınız size yardımcı olabilir. Sesli asistanınız, "bugün şemsiyeye ihtiyaç var mı?" şeklinde bir soruya, hava durumuna göre cevap verecektir.

 Programınızdakileri Öğrenmek

O gün içinde neler yapmanız gerektiğine ajandaya girerek tek tek göz atmanıza gerek yok. Asistanınızdan isteyin ve günlük programınızı hızlıca size okusun. Böylece çok daha fazla vakti kendinize ayırabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0