• Anasayfa
  • Mobil
  • Aklınıza Gelebilecek Her Türlü Alet Kullanılarak Yapılan Sony Xperia Z5 Premium Dayanıklılık Testi

Aklınıza Gelebilecek Her Türlü Alet Kullanılarak Yapılan Sony Xperia Z5 Premium Dayanıklılık Testi

0
0
0
0
0
Telefonlara dayanıklılık testleri yapmasıyla bilinen YouTube kullanıcısı JerryRigEverything, bu sefer Sony Xperia Z5 için birçok alet kullandığı bir dayanıklılık testi uyguladı.
Eğer telefonlara yapılan işkence testlerinden hoşlanıyorsanız, YouTuber Jerry Rig’i duymama ihtimaliniz çok azdır. ‘Bu aralar en favori telefonum’ dediği Xperia Z5 Premium’a da dayanıklılık testi uygulayan Rig, üzerini çizdiği, yaktığı ve bükülme testi uyguladığı telefonun hala çalışır durumda olup olmayacağını test etti.

Görünüşe göre cihazın plastik kamera lensi çok kolay bir şekilde çizilebiliyor. Eğer Z5 Premium’u özellikle 23 megapiksel çözünürlüğü için alacaksanız, kamera lensine gözünüz gibi bakmanız gerek.Yanık testine geldiğimizde ise siyah olan kısım önceki testlerde olduğu gibi yavaş yavaş kayboluyor fakat merkezinde bir beyazlık kalıyor. Yani ekranı çizilmeye karşı dayanıklı olan Z5 Premium, yanma testinden geçerli not alamıyor.Bükülme testinde de sonuç pek iç açıcı değil. Rig’in belirli bir baskı uyguladığı telefon orta kısmından itibaren bükülmeye başladıysa da çalışır durumda kalmaya devam etti. Testlerin genelinde ‘güçsüz’ bir görüntü sergileyen Z5 Premium’a bükülmüş olmasına rağmen çalıştığı için +1 puan vermemek haksızlık olur.Sonuç olarak Rig’in yaptığı dayanıklılık testini basite indirgememek gerek. Tamam, belki yanlışlıkla çakmağı çakarak telefonu yakmayacaksınız, fakat çizilme ve bükülme durumları her telefonun başına gelebilecek türden.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0